Prešov sa stretne s Lovosicami, Iuventa proti Boracu Banja Luka

18.07.2023 Celý región

Viedeň 18. júla (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov nastúpia v druhom kole Európskeho pohára mužov 2023/2024 proti českému HK FCC Město Lovosice. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni. Prešovčanov nasadili priamo do druhého kola, kde boli pred žrebom nasadení. Prvý duel odohrajú na palubovke súpera 14. alebo 15. októbra, odvety sú na programe 21./22. októbra.

Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa v 2. kole Európskeho pohára žien stretnú s bosnianskym klubom ŽRK Borac Banja Luka Vicemajsterky Slovenska sa v prvom dueli predstavia na domácej palubovke, rovnako ako v tej istej fáze súťaže HK Slovan Duslo Šaľa proti talianskemu tímu HC Cassa Ruale Pontinia. Obaja slovenskí zástupcovia v ženskom EP figurovali medzi nasadenými. Prvé zápasy druhého kola sú na programe 23./24. septembra, odvety o týždeň neskôr.

Zo slovenských tímov sa na európskej scéne predstavia ešte hádzanári MŠK Považská Bystrica. Úradujúci slovenský šampión je priamo nasadený do skupinovej fázy Európskej ligy, mená súperov sa dozvie po piatkovom žrebe.

Tatran má súperovi z Lovosíc čo odplácať, keďže s ním v uplynulom ročníku českej extraligy prehral oba vzájomné zápasy – doma 27:28 a vonku 26:28. "Lovosice sú pre nás prijateľné. Určite do zápasu musíme ísť s rešpektom, ale mohli sme dostať aj náročnejšieho protivníka. Tie dve prehry z minulej sezóny budú určite výstrahou, ale myslím si, že o to väčšia možnosť je to súperovi vrátiť. Takže sa na dvojzápas tešíme. S rešpektom a pokorou by sme chceli postúpiť," uviedol pre klubový web Pavol Jano, tréner prešovského klubu. Žreb príliš nepotešil hráča Tatrana Lukáša Urbana: "Bolo tam veľa iných mužstiev z rôznych zaujímavých krajín. Dostali sme však v podstate súpera z minulej sezóny. Lovosice poznáme, ide o kvalitného protivníka a určite to nebude jednoduchý dvojzápas. Urobíme všetko, čo bude v našich silách, aby sme postúpili do ďalšieho kola."

Žreb Európskeho pohára v hádzanej

muži - 2. kolo:

HK FCC Město Lovosice - TATRAN PREŠOV

ženy - 2. kolo:

MŠK IUVENTA MICHALOVCE - ŽRK Borac Banja Luka

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - HC Cassa Ruale Pontinia
 

Vyberte región