Počet obetí zemetrasenia v Maroku sa zvýšil na 2681

12.09.2023 Celý región

Rabat 12. septembra (TASR) - Na najmenej 2862 stúpol v pondelok počet obetí najsilnejšieho zemetrasenia, aké kedy postihlo Maroko, oznámilo tamojšie ministerstvo vnútra. TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

Ministerstvo počet obetí zvýšilo z predchádzajúcich približne 2700 mŕtvych. Ako dodalo, ďalších 2562 ľudí utrpelo v dôsledku zemetrasenia zranenia. V oblasti naďalej prebiehajú záchranné operácie s cieľom objaviť preživších, ide však o preteky s časom, konštatuje AFP.

Do katastrofou postihnutej oblasti Talat N'Yaaqoub dorazilo 12 sanitiek a niekoľko desiatok armádnych a policajných vozidiel, pričom približne 100 marockých záchranárov pátra po preživších v troskách zrútených budov.

Zemetrasenie s magnitúdou 6,8 zasiahlo oblasť juhozápadne od mesta Marrákeš v piatok. Ide najtragickejšie zemetrasenie v krajine od roku 1960, keď pri zemetrasení v Agadire zahynulo vyše 12.000 ľudí.

Rabat v nedeľu prijal ponuku Španielska, Británie, Kataru a Spojených arabských emirátov pomôcť po ničivom zemetrasení. Aby nedošlo k problémom pri koordinácii záchranných a pátracích prác, Maroko dosiaľ súhlasilo s ponukami len štyroch štátov. V prípade potreby však využije aj asistenciu iných krajín.
 

Vyberte región