Juniorka Chladoňová získala bronz, Ungerová skončila šiesta

05.11.2023 Celý región

Pont-Château 5. novembra (TASR) - Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo (SAAVS) predĺžila dotazníkový prieskum zameraný na názory študentov doktorandského štúdia. Vyzýva ich, aby ho vyplnili a prispeli k zlepšovaniu vzdelávania na slovenských vysokých školách (VŠ). Urobiť tak môžu do utorka (7. 11.). Informuje o tom na svojom webe.

Dotazník je určený pre všetkých doktorandov študujúcich na slovenských VŠ vrátane ich čerstvých absolventov. Cieľom je zistiť názory na kvalitu štúdia. Okrem zodpovedania otázok majú doktorandi v dotazníku aj priestor vyjadriť námety na zlepšenie. Odpovede budú spracované so zachovaním anonymity respondentov.

V prieskume ide o doplnkové preverovanie stavu k prebiehajúcim akreditáciám. "Ťažiskom prebiehajúcich akreditácií je zabezpečovanie kvality vzdelávania. V súlade s Európskymi štandardami sa zameriava nielen na dosahovanú kvalifikáciu absolventov, ale aj na skúsenosti študentov s priebehom vzdelávania," vysvetlil predseda výkonnej rady SAAVŠ Robert Redhammer.
 

Vyberte región