Zomrela česká herečka Zdena Hadrbolcová

20.11.2023 Celý región

Praha 20. novembra (TASR) - Vo veku 86 rokov zomrela česká herečka a prekladateľka Zdena Hadrbolcová. Zahrala si vo filmoch Páni kluci či Slavnosti sněženek, pôsobila aj vo viacerých seriáloch a v divadlách. Na základe správy servera iDNES.cz informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

Herečka mala zdravotné problémy, posledné mesiace bola podľa webu tn.cz hospitalizovaná na oddelení dlhodobo chorých (LDN).

Hadrbolcová študovala na pražskej Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení (DAMU), potom 30 rokov hrala vo vtedajšom Divadle S. K. Neumanna (dnešné Divadlo pod Palmovkou). Neskôr pôsobila v divadlách Komedie, Rokoko či v Divadle Na zábradlí.

Jej prvou významnou filmovou úlohou bola rola v snímke Už zase skáču přes kaluže. Zahrala si aj vo filmoch Slaměný klobouk, Páni kluci, Jak svět přichází o básníky, Slavnosti sněženek, Návrat idiota a ďalších.

Účinkovala tiež v televíznych seriáloch, napríklad Létající Čestmír, My všichni školou povinní, Chlapci a chlapi či v posledných rokoch v seriáli Ulice.

Okrem aktívneho hrania herectvo aj vyučovala. Bola tiež autorkou, už v roku 1976 jej vyšiel román Paraple paní Černé. Venovala sa aj prekladom divadelných hier.
 

Vyberte región