Slováci budú o rok v skupine hrať proti Švédsku aj ČR

06.01.2024 Celý región

Göteborg 6. januára (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na budúcoročnom juniorskom šampionáte v Ottawe predstavia v základnej B-skupine so Švédskom, Českom, Švajčiarskom a Kazachstanom, ktorý sa dostal medzi elitu z A-skupiny I. divízie MS. Podujatie odštartuje 26. decembra a vyvrcholí 5. januára. Zloženie skupín je zatiaľ iba neoficiálne a ešte ho musí potvrdiť Medzinárodná hokejová federácia (IIHF).

V A-skupine sa pobijú o postup úradujúci majstri z USA, Fíni, domáca Kanada, Lotyšsko a Nemecko. O zložení rozhodlo umiestnenie tímov na turnaji v Göteborgu.

Šampionát sa už devätnástykrát uskutoční v Kanade, privíta ho Ottawa, ktorá získala právo hostiť MS v júni 2023. V hlavnom meste sa podujatie organizovalo naposledy v roku 2009. Stretnutia v "áčku" sa budú hrať v hale Canadian Tire Centre, v ktorej pôsobí miestny klub Senators z NHL. Okrem duelov v základnej skupine sa tam odohrajú oba semifinálové zápasy a aj stretnutia o bronz a zlato. Aréna TD Place miestneho tímu Ottawa 67's z OHL bude dejiskom slovenských duelov a celej B-skupiny.

Ďalšie dve edície šampionátu sa odohrajú rovnako v zámorí. V roku 2026 sa okrúhly 50. ročník podujatia bude konať v mestách Minneapolis a St. Paul. O rok neskôr sa turnaj uskutoční v Kanade.

základné skupiny juniorských MS 2025:

A-skupina: USA (1.), Fínsko (4.), Kanada (5.), Lotyšsko (8.), Nemecko (9.)

B-skupina: Švédsko (2.), Česko (3.), SLOVENSKO (6.), Švajčiarsko (7.), Kazachstan (11.)
 

Vyberte región