Pred Liptovským Mikulášom začal horieť rušeň, cestujúcich evakuovali

17.01.2024 Liptovský Mikuláš

Bratislava/Liptovský Mikuláš 16. januára (TASR) - Doprava v železničnej stanici v Liptovskom Mikuláši bola v utorok podvečer nútene pozastavená. Dôvodom bol požiar, ktorý vznikol v strojovni rušňa rýchliku prichádzajúceho do stanice. "Incident sa obišiel bez zranení, cestujúcich s pomocou hasičov bezpečne presunuli," informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Dominik Drevický.

Požiar vznikol pred 17.00 h v strojovni rušňa vlaku Ex 609, ktorý smeroval z Bratislavy do Košíc, pred vstupom do železničnej stanice Liptovský Mikuláš. "Privolaní hasiči vyhlásili zastavenie dopravy cez stanicu z dôvodu bezpečnostného zásahu," priblížil Drevický. Po uhasení rušňa vlak približne o 17.45 h presunuli priamo do stanice Liptovský Mikuláš. "Bezpečnostné služby a zamestnanci železnice sú na mieste a poskytujú potrebnú pomoc a pokyny pre cestujúcich," dodal hovorca.

Cestujúci budú mať podľa jeho slov možnosť prestúpiť na vlak Ex 611. "Tento krok zabezpečí, že ich cesta bude pokračovať s minimálnym meškaním. ZSSK zároveň zabezpečuje na dotknutý Expres 609 náhradný rušeň, s ktorým bude súprava vlaku pokračovať v jazde do cieľovej stanice," dodal.
 

Vyberte región