Schwarzeneggerove hodinky z colnice vydražili za 270.000 eur

20.01.2024 Celý región

Viedeň 19. januára (TASR) - Luxusné hodinky, pre ktoré herca Arnolda Schwarzeneggera v stredu zadržali colníci na mníchovskom letisku, vo štvrtok vydražili na charitatívnom podujatí v rakúskom Kitzbüheli za 270.000 eur. TASR informácie prevzala z agentúr APA a DPA.

Podujatie spojené s aukciou organizovala hercova nadácia Schwarzenegger Climate Initiative. Samotný Arnold v príhovore označil svoje zadržanie za divoký zážitok a pridal aj vtip o colníčke, ktorá sa mu údajne chystala nasadiť putá.

Herca a bývalého politika colníci zadržali, pretože po príchode z USA nepreclil hodinky z dielne švajčiarskeho výrobcu Audemars Piguet. Na letisku sa zdržal tri hodiny, zaplatil pokutu 35.000 eur a úrady začali vo veci vyšetrovanie.

Hovorca colnej správy v mníchove Thomas Meister povedal, že hodinky bolo potrebné precliť, pretože Schwarzenegger mal v úmysle predať ich v Európskej únii. Nemecký denník Bild uviedol, že hodinky boli vyrobené špeciálne pre herca.

Vyvolávacia cena hodiniek bola 50.000 eur. Za 270.000 ich získal rakúsky podnikateľ a investor Klemens Hallmann, ktorý už dlhodobo podporuje Schwarzeneggerovu nadáciu na ochranu klímy. Hovorkyňa nadácie pre APA uviedla, že celkový výťažok z aukcie bol 1,31 milióna eur. Okrem iných sa dražili umelecké diela či osobný tréning pod vedením Schwarzeneggera, dodáva DPA.

Arnold Schwarzenegger bol v minulosti profesionálnym kulturistom a vyhral viacero súťaží na svetovej úrovni vrátane siedmich titulov Mr. Olympia. Neskôr pôsobil ako herec v akčných filmoch a komédiách a v rokoch 2003-11 bol guvernérom amerického štátu Kalifornia. Do USA prišiel v roku 1968 a v roku 1983 získal americké občianstvo.
 

Vyberte región