Obvinili motorkára, jazdil v Krásne nad Kysucou pod vplyvom alkoholu

31.03.2024 Čadca

Krásno nad Kysucou 31. marca (TASR) - Polícia obvinila 29-ročného motocyklistu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Muž jazdil v sobotu (30. 3.) v okolí Krásna nad Kysucou pod vplyvom alkoholu, navyše má zákaz viesť vozidlá. TASR o tom informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Motocykel s vodičom pod vplyvom alkoholu prenasledovali policajti za pomoci svetelného, zvukového a výstražného zariadenia v sobotu vo večerných hodinách na ceste I/11 smerom zo Žiliny na Čadcu. "Následne za pomoci druhej hliadky ho zastavili na križovatke v Krásne nad Kysucou. Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,44 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu, pričom opakovaná dychová skúška mala stúpajúcu tendenciu," uviedla Šefčíková.

Šetrením policajti podľa nej zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 48 mesiacov. "Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Čadci zároveň spracoval návrh na podnet na podanie obžaloby," dodala policajná hovorkyňa.
 

Vyberte región