Unikátny hudobný koncert hry na farebných krištáľových tibetských misách

12.10.2010 Celý región

Dňa 13. 10. 2010 o 19. 00 hod sa v Dome umenia v Košiciach v sále Slovenskej filharmónie uskutoční prvý krát na Slovensku unikátny hudobný koncert hry na farebných krištáľových tibetských harmonizačných misách dánskeho ...
V koncerte sa spája meditácia a vibračné liečenie pomocou hudby, zvuku, svetla, farby, podvedomia a snov. Krištáľové misy vydávajú veľmi čistý harmonický (sinusový) priestorový zvuk, ktorý Ti obnovuje prirodzenú vnútornú polaritu. Na koncerte Frank intuitívne rozvíja zvukové témy, ktorá sú pre danú skupinu poslucháčov potrebné, takže každý koncert je úplne unikátny. V pozadí farebných kryštálových mís a Franka s Marianne budú premietané počas koncertu ako vizuálne pozadie mystické a liečivé obrazy známeho českého umelca Zdeňka Hajného, ktoré Ti tento zážitok ešte umocnia. Je to skutočne skvelá príležitosť ako stráviť večer s týmito nádhernými tónmi a odniesť si so sebou krásny zážitok. Koncert trvá asi 1 hodinu.

Koncert
Farebne podsvietené krištáľové misy spolu s prírodnými krištáľmi, tibetskými misami a činelmi v sprievode jemných a upokojujúcich, meditatívnych melódii klávesového nástroja, vyvolajú nádhernú symfóniu zvuku a farby, ktorá pohladí každé srdce. Krištáľové misy vydávajú veľmi čistý harmonický (sinusový) priestorový zvuk, ktorý pomáha človeku obnoviť prirodzenú vnútornú polaritu. Na koncerte Frank intuitívne rozvíja zvukové témy, ktorá sú pre danú skupinu poslucháčov potrebné, takže každý koncert je úplne unikátny. V pozadí farebných kryštálových mís a Franka s Marianne budú premietané počas koncertu ako vizuálne pozadie mystické a liečivé obrazy známeho českého umelca Zdeňka Hajného, ktoré vám tento zážitok ešte umocnia. Je to skutočne skvelá príležitosť ako stráviť večer s týmito nádhernými tónmi a odniesť is so sebou krásny zážitok. Koncert trvá asi 1 hodinu.

Frank Lorentzen
Frank je dánsky hudobník, ktorý spája účinky farieb a zvuku na našu dušu. Do roku 1984 pracuje s meditáciou a liečením pomocou hudby, zvuku, svetla, farby, podvedomia a snov. Svoje znalosti hudby využíva vo vlastnom systéme liečenia. Uskutočnil veľa koncertov doma I v zahraničí a vydal niekoľko CD a DVD. Je jediný v tomto smere. Svoj koncert vedie spolu so svojou manželkou Marianne Mikkelsen, učiteľkou Aura-Soma. V r. 2001 Frank Lorentzen robil v Prahe svoj prvý seminár v galérii Zdeňka Hajného. Tak as začala ich spolupráca. Zdeněk Hajný dal povolenie Frankovi využiť svoje veľké obrazy ako vizuálne pozadie pre jeho koncerty ticha.

Krištáľové misy
Krištáľové misy vznikajú rozdrvením krištáľov na čistý kremenný piesok, ktorý as umiestni do odstredivky, kde as točí a odstredivou silou as pevne a rovnomerne zlisuje do jedného pevného tvaru. Hudba z krištáľových mís má vibrácie bieleho svetla, ktoré as nakoniec láme do dúhy a pôsobí počas hrania priamo na naše čakry. Každá veľkosť misy má svoju vlastnú krištáľovú vibračnú frekvenciu, ktorá rezonuje s odpovedajúcou časťou nášho tela. Počúvaním hudby na krištáľové misy dochádza k pôsobeniu na naše energetické systémy, uvoľňuje as blokovaná energia, ktorá bola v našej fyzickej, emocionálnej, duševnej I duchovnej rovine. Tieto formy liečenia pomocou vibrácii krištáľu sú prekvapivo účinné a spôsobujú zvyšovanie našich vibrácií, alebo energetickej hladiny. Moderná Veda už potvrdila to, čo mystici a múdri liečitelia starých kultúr vedeli a používali ako prostriedok pre harmonizáciu, uzdravenie I rozširovanie ľudského vedomia, a to je poznanie, že – „Život as v podstate skladá zo zvuku“.

Obrazy Zdeňka Hajného
Český výtvarník Zdeněk Hajný prednášal psychológiu a do r.1983 as venuje maľovaniu a študuje problematiku nadosobných zdrojov v umení. Jeho diela čerpajú z kozmickej a astrálnej symboliky. Svoje diela vystavuje na mnohých výstavách doma I v zahraničí. Bol účastníkov 1. Festivalu svetla, lásky a zdravia v roku 2008 v Bratislave. Vďaka jehojeho magickej tvorbe, ktorú uvidíte cez obrazovú projekciu budete pozvaní na pôsobivé putovanie Po nebeských svetoch, ktoré as jemne prelínajú so zábermi hviezd. Ich svetlo prehreje vašu dušu, osvieži myseľ a dodá toľko potrebnú životnú energiu. Umelecké diela Zděnka Hajného nádherne doplňajú unikátny koncert a ešte prehlbujú zážitok z neho.
 

Vyberte región