V Jarovniciach je záujem o komunálne voľby pomerne veľký

27.11.2010 Sabinov

Jarovnice 27. novembra (TASR) – Záujem občanov o komunálne voľby v obci Jarovnice, okres Sabinov, je pomerne veľký.
TASR to potvrdila predsedníčka miestnej volebnej komisie Janka Marcinčinová. Účasť na voľbách sa už o 16. hodine pohybovala na úrovni 50 percent.
\"Oproti voľbám, ktoré sa tu konali v posledných dvoch rokoch, je to nepomerne vyššia účasť. Ľudia chodia do volebných miestností už od rána. Obyvatelia rómskych osád prichádzajú postupne v priebehu celého dňa, \" konštatovala predsedníčka komisie. Dodala, že ďalší nápor voličov očakávajú ešte vo večerných hodinách.
Podľa Marcinčinovej voľby prebiehajú bez rušivých momentov a komisia doteraz nemusela riešiť žiadny podnet. Rovnako nemá hlásené žiadne aktivity, ktoré by mohli súvisieť s nekalými praktikami či kupovaním voličských hlasov.
V Jarovniciach žije viac ako 5400 obyvateľov, pričom vyše 4000 býva v rómskej osade. Pre komunálne voľby boli v obci zriadené dva okrsky, v ktorých môže odovzdať hlas celkom 2648 oprávnených voličov. O priazeň voličov sa uchádzajú traja kandidáti na starostu a 49 kandidátov na poslancov obecného zastupiteľstva. To bude v nasledujúcom volebnom období pracovať v 13-člennom zložení.
 

Vyberte región