V Kežmarku pravdepodobne došlo k zvážaniu Rómov do volebných miestností

27.11.2010 Kežmarok

Kežmarok/Poprad 27. novembra (TASR) – V Kežmarku malo počas volebného dňa dôjsť k zvážaniu Rómov do volebných miestností.
Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Karnišová informovala, že bol podaný podnet, podľa ktorého mali byť Rómovia zvážaní do volebnej miestnosti v Základnej škole Nižná brána.
\"Ešte sa to preveruje. Priamo na mieste je momentálne hliadka, ktorá túto skutočnosť preveruje, pravdepodobne sa ešte spisuje zápisnica, \" povedala Karnišová.
Okrem toho bola telefonicky podaná aj sťažnosť, že vo volebnej miestnosti Poprad-Matejovce sa nachádzal neznámy muž s podozrivým lístkom, ktorý mal údajne voličov ovplyvňovať, koho majú voliť. Z volebnej miestnosti sa mali tiež vynášať volebné lístky aj s obálkami do vedľajšej miestnosti. Karnišová uviedla, že aj tento prípad polícia preverila, žiadne porušenie zákona však príslušníci policajného zboru nezistili.
\"Hliadka zistila, že žiadne takéto podozrivé konanie tam nebolo, zrejme to bol výmysel, podozrivé konanie nezaznamenala ani mestská a štátna policajná hliadka, \" doplnila Karnišová.
Problémy s voľbami sú pravdepodobne aj v obci Havka, kde podľa neoficiálnych informácií voľby nebudú platné. Voliči si mali zvoliť päť poslancov, ale krátko pred začiatkom volieb traja zo siedmich kandidátov z volieb odstúpili. Počet kandidátov na poslancov tak zrejme nebude dostatočný.
 

Vyberte región