Tatrancov sneh neodradil, prišli aj napriek šmykľavým chodníkom

27.11.2010 Poprad

Vysoké Tatry/Štrba 27. novembra (TASR) – Vo Vysokých Tatrách a v podhorí dnes počas celého dňa husto snežilo.
Mnohých voličov to však neodradilo a svoju občiansku povinnosť si prišli splniť. Tatranci mohli svoje hlasy odovzdať v štyroch okrskových volebných miestnostiach Štrby a v ôsmich miestnostiach mesta Vysoké Tatry.
„V Tatranskej Štrbe bolo zatiaľ odhlasovať 286 voličov, “ priblížila účasť predsedníčka Okrskovej volebnej komisie č. 3 Anna Švorcová okolo 15.00 h. Približne v polovici volebného dňa tak bola účasť v tomto okrsku okolo 40 percent. Podľa Švorcovej sa ľudia síce sťažovali na neupravené chodníky, ale chodia voliť aj napriek zlým poveternostným podmienkam.
V najvyššie položenej voličskej miestnosti na Štrbskom Plese bola poobede účasť okolo 20 percent, podľa predsedníčky okrskovej volebnej komisie Alžbety Nedorostovej však väčšina občanov príde voliť večer. „Vtedy končia v práci, “ doplnila. Obec Štrba má štyri volebné okrsky, z toho jeden na Štrbskom Plese.
„Prišla som voliť, aby sme sa mali lepšie, aby sme mali lepších zástupcov a aby sa nám v našej oblasti žilo lepšie, “ zdôvodnila svoju účasť vo voľbách Veronika Koľová z Tatranskej Štrby. Podľa nej by mala samospráva venovať väčšiu pozornosť čistote obce a posilneniu miestneho obchodu.
Volebná účasť v meste Vysoké Tatry bola v poobedňajších hodinách zhruba 40 percent, voličov neodradil ani čerstvo napadnutý sneh. „Už bolo odvoliť okolo 300 ľudí, celkovo ich máme v obvode 751, priebežne chodia od rána, “ povedal predseda Okrskovej volebnej komisie v Starom Smokovci Jozef Pavlík. Členovia komisie išli k voličom aj s prenosnou urnou, využilo ju 20 imobilných obyvateľov Vysokých Tatier.
Väčšina oslovených Tatrancov si myslí, že v nadchádzajúcom volebnom období by nové vedenie malo pristúpiť k oživeniu cestovného ruchu. „Prišla som voliť kvôli tomu, aby sa to zmenilo, “ povedala po opustení volebnej miestnosti v Starom Smokovci Jana Ovšonková.
Podľa mladej miestnej rodiny chýba v Tatrách ihrisko pre deti. „Máme dve malé deti, veríme, že to zmení nové vedenie, pre malé deti tu nie je nič, “ konštatovala Anna Dolinková, ktorá prišla do Smokovca odvoliť až z Vyšných Hágov. Peter Kúkoľ zo Starého Smokovca prišiel voliť preto, aby sa v Tatrách niečo zmenilo k lepšiemu. „Chcel by som, aby sa zmenilo vedenie mesta a zrejme trochu aj zastupiteľský zbor, aby sa Tatry pohli iným smerom, než to bolo doteraz, “ konštatoval.
 

Vyberte región