Väzba, falošná tisícka, krádeže, zrážky áut a chodcov

20.01.2005 Celý región

Väzba:\r\nVčera 19.1.2005 bola rozhodnutím Okresného súdu v Prešove vzatá do väzby 36-ročná obvinená žena z Vyšných Ružbách, okr. Stará Ľubovňa, ktorá je stíha...
Väzba:
Včera 19.1.2005 bola rozhodnutím Okresného súdu v Prešove vzatá do väzby 36-ročná obvinená žena z Vyšných Ružbách, okr. Stará Ľubovňa, ktorá je stíhaná pre trestný čin vraždy. O prípade sme informovali v Tlačových správach 17.1.2005. Vyšetruje ÚJKP KR PZ v Prešove.

Výskyt podozrivej bankovky, zistenie páchateľa:
Ešte v piatok 14.1.2005 v poobedňajších hodinách oznámil majiteľ predajne Rozličného tovaru v obci Jakubovany, že pri platení za tovar mu bola predložená bankovka nominálnej hodnoty 1.000, - Sk, ktorá vykazovala znaky nepravosti a bola vyrobená z nekvalitného papiera. Policajná hliadka na mieste zistila, že uvedenou bankovkou platil 18-ročný mladík zo Starej Ľubovne, ktorý si kupoval cigarety. Mladík uviedol, že bankovku dostal toho istého dňa za odpredaj mobilného telefónu jemu neznámej osobe v Starej Ľubovni. Vyšetrovaním bolo zistené, že mládenec si spôsob nadobudnutia bankovky vymyslel a túto mu na jeho požiadanie vytlačil v mieste bydliska jeho 15-ročný kamarát. Policajný vyšetrovateľ dňa 18.1.2005 vzniesol 18-ročnému mladíkovi obvinenie pre trestný čin falšovania a pozmeňovania peňazí a cenných papierov, je stíhaný na slobode. Vyšetruje ÚJKP OR PZ v Poprade, pracovisko Stará Ľubovňa.

Krádež vlámaním:
Včera 19.1.2005 o 06.14 hod. oznámil na policajnú linku 158 v Bardejove pracovník SBS vlámanie do budovy istej spoločnosti a.s. v Bardejove. Vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ v dobe od 22.00 hod. dňa 18.1.2005 do 05.30 hod. dňa 19.1.2005 vošiel do areálu spoločnosti, následne zo strechy cez okno vošiel do administratívnej budovy, kde postupne násilím poškodil a otvoril dvere na rôznych kanceláriách spoločnosti, pričom zo stola kancelárie sekretárky ukradol finančnú hotovosť 5.200, - Sk a z kancelárie finančného oddelenia ukradol kovovú ohňovzdornú skriňu rozmerov 90x60x60 cm s finančnou hotovosťou 400.000, - Sk a valutami EUR, USD, Švajčiarskych frankov a ČK v hodnote 200.000, - Sk. Poškodenej spoločnosti a.s. so sídlom v Bardejove vznikla škoda vo výške 630.000, - Sk. Poškodením zariadenia škoda 5.000, - Sk. Vyšetruje ÚJKP OR PZ v Bardejove.

Lúpež:
Dňa 18.1.2005 vo večerných hodinách oznámila na policajnú linku 158 v Poprade 55-ročná žena z Kežmarku, že bola lúpežne prepadnutá. Vyšetrovaním bolo zistené, že keď poškodená prechádzala okolo jedného z rodinných domov v Kežmarku, zozadu k nej pristúpil neznámy páchateľ, zakryl jej ústa, zvalil ju na zem a z ruky jej vytrhol dámsku kabelku a z miesta činu ušiel. Neznámy páchateľ krádežou kabelky s jej obsahom poškodenej spôsobil celkovú škodu 10.050, - Sk, pričom utrpela zranenie s dobou liečenia a PN 7 dní. Vyšetruje ÚJKP OR PZ v Poprade, pracovisko Kežmarok.

Dopravná nehoda – zrazenie chodkyne:
Včera 19.1.2005 o 06:30 hod došlo na štátnej ceste v Stropkove ( Ul. Chotčanská ) k dopravnej nehode, ktorú spôsobil 35-ročný vodič zo Stropkova. Vodič viedol os. mot. vozidlo zn. Seat Cordoba, EČ – SL. Počas jazdy zrazil na priechode pre chodcov vo svojom jazdnom pruhu 84-ročnú chodkyňu, ktorá prechádzala cez cestu z ľavej strany na pravú. Pri dopravnej nehode utrpela chodkyňa ťažké zranenia s predbežnou dobou liečenia 6 mesiacov. Alkohol u vodiča zistený nebol. Vyšetruje ODI OR PZ Bardejov, pracovisko Svidník.

Dopravná nehoda – zrazenie chodcov:
Včera 19.1.2005 o 05:40 hod viedol 47-ročný vodič z Vranova nad Topľou svoje osobné motorové vozidlo Škoda Favorit po štátnej ceste I/18 v meste Vranov n/T. , v smere od centra mesta na Prešov, na priamom úseku cesty za križovatkou s cestou I/79 pri podniku Slovenka. Vodič sa plne nevenoval vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke, v dôsledku čoho nedal prednosť chodcom prechádzajúcim v tom čase vozovkou cez označený priechod pre chodcov zľava doprava v smere jeho jazdy. Vodič s pravou prednou časťou svojho vozidla v pravej polovici cesty narazil do chodcov prechádzajúcich ako prvých v skupine chodcov. 48-ročnému mužovi z obce Sečovská Polianka spôsobil zranenie s predbežnou dobou liečenia 4 – 6 dní. 53-ročná chodkyňa z obce Sačurov utrpela podľa predbežnej lekárskej správy zranenie s dobou liečenia a PN v trvaní asi 3 mesiace. U vodiča nebolo zistené požitie alkoholu. Vinu za dopravnú nehodu nesie vodič, ktorému bolo vznesené obvinenie pre trestný čin Ublíženia na zdraví. Prípad vyšetruje ÚJKP OR PZ Vranov nad Topľou.

Marenie výkonu úradného rozhodnutia – vznesenie obvinenia:
Včera 19.1.2005 policajný orgán ODI v Humennom vzniesol obvinenie pre trestný čin Marenia výkonu úradného rozhodnutia 37-ročnému mužovi zo Sniny. Obvinený muž 31.10.2004 v čase o 02:45 hod viedol os. mot. vozidlo zn. VW Pasat EČ – SV, po Ul. Stakčínskej v Snine. V uvedenom mieste bol zastavovaný policajnou hliadkou, na čo nereagoval, vozidlo nezastavil a pokračoval v jazde. Bol prenasledovaný hliadkou, pričom na križovatke spôsobil dopravnú nehodu. Bol podrobený dychovej skúške, kde mu bola nameraná hodnota 1,48 mg/l alkoholu v dychu. Následným šetrením bolo zistené, že mužovi za volantom bolo rozhodnutím ODI Snina zakázané viesť motorové vozidlá po dobu 6 mesiacov od 21.8.2004. Vyšetruje ODI OR PZ Humenné.

Dopravná nehoda – zrazenie chodkyne:
Včera 19.1.2005 v čase okolo 14:20 hod bola na Ul. Staničnej v Humennom zrazená 43-ročná chodkyňa z Humenného. K nehode došlo tak, že 31-ročný vodič z Humenného viedol os. mot. vozidlo zn. Š-Octávia combi, EČ – HE po Ul. Staničnej v Humennom smerom do centra mesta, vo vnútornom jazdnom pruhu, kde v križovatke s Ul. Štefánikovou zrazil v pravom jazdnom pruhu 43-ročnú chodkyňu, prechádzajúcu v tom čase z ľavej strany cesty na pravú. Pri dopravnej nehode utrpela chodkyňa ťažké zranenia s predbežnou dobou liečenia viac ako 42 dní. Vodič ani chodkyňa alkoholické nápoje nepožili. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia a policajným orgánom ODI Humenné bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin Ublíženia na zdraví. Vyšetruje ODI Humenné.
 

Vyberte región