Zrážka Opla a autobusu, búral novostavbu, mladí lúpežníci, krádeže, ...

02.02.2005 Celý región

Dopravná nehoda:\r\nVčera v čase o 12:40 hod 30-ročný vodič z PR, viedol os. mot. vozidlo zn. Opel Astra s MPZ – PL v smere od št. hranice s PR na Svidní...
Dopravná nehoda:
Včera v čase o 12:40 hod 30-ročný vodič z PR, viedol os. mot. vozidlo zn. Opel Astra s MPZ – PL v smere od št. hranice s PR na Svidník. Medzi obcou Ladomírová a mestom Svidník v dôsledku rýchlej jazdy v pravotočivej zákrute s vozidlom na zľadovatelej ceste dostal šmyk, prešiel do protismeru svojej jazdy, kde narazil do oproti idúceho autobusu zn. Karosa, EVČ – VT.

Pri dopravnej nehode došlo k ťažkému zraneniu 23-ročného spolujazdca z PR s predbežnou dobou liečenia a PN 2 mesiace a 26-ročnej spolujazdkyne z PR, ktorá utrpela ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia a PN do 6 dní. 30-ročný vodič z PR utrpel ľahké poranenia s dobou liečenia a PN do 6 dní. Alkohol zistený nebol. Na os. mot. vozidle vznikla škoda vo výške cca 150.000, - Sk a na autobuse cca 15.000, - Sk. Vyšetruje ÚJKP OR PZ Bardejov, pracovisko Svidník.

Poškodzovanie cudzej veci – vznesenie obvinenia:
Včera policajný vyšetrovateľ v Humennom vzniesol obvinenie pre trestný čin Poškodzovania cudzej veci, ktorého sa dopustili formou spolupáchateľstva 17-ročný mladík zo Sniny a jeho 16-ročný kamarát z obce Hostovice, okr. Snina. 8.januára 2005 16-ročný mladík na stavenisku, pri budove ZŠ na Komenského ul. v Snine kladivom porozbíjal celkom 78 kusov stavebných priečkových panelov, z ktorých vybral kovové drôty o celkovej hmotnosti spolu 117 kg, a odpredal ich v Zberných surovinách. Následne 10. januára už obaja spolu v dopoludňajších hodinách kladivami rozbili na uvedenom stavenisku celkom 113 kusov stavebnicových priečkových panelov, z ktorých vybrali drôty o hmotnosti 170 kg, ktoré rovnako odpredali v Zberných surovinách. Svojím konaním spôsobili Verejnoprospešným službám mesta Snina škodu spolu 56.900, - Sk. Vyšetruje ÚJKP OR PZ Humenné.

Mladí lúpežníci sú vzatí do väzby:
V nedeľných tlačových správach pod číslom 1 sme Vám posielali informáciu o tom, že v sobotu Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže spáchaný formou spolupáchateľstva a pre trestný čin porušovania domovej slobody spáchaný formou spolupáchateľstva trojici páchateľov z obce Spišská Belá (dvaja 17-roč. , a jeden 16-roč. - žiaci SOU).
Dňa 31.1.2005 obvinení boli rozhodnutím Okresného súdu v Kežmarku vzatí do väzby.

Objasnenie lúpežných prepadnutí:
Policajti zo Zborova v okrese Bardejov zistili 3 samostatné prípady trestných činov lúpeže , ktorých sa dopustil maloletý chlapec zo miestnej obce, žiak základnej školy
Ten v priestoroch Základnej školy v Zborove, okr. Bardejov, :
1. dňa 18.10.2004 o 10.30 hod. pod slovnou vyhrážkou fyzickej ujmy na zdraví donútil maloletú spolužiačku zo Zborova , aby mu vydala desiatový potravinový balíček podávaný žiakom v hmotnej núdzi,
2. dňa 14.10.2004 v doobedňajších hodinách obdobným spôsobom donútil vydať desiatový potravinový balíček maloletého spolužiaka a
3. v nezistený deň taktiež v októbri 2004 obdobným spôsobom donútil vydať desiatový potravinový balíček ďalšieho maloletého spolužiaka.
Prípady vyšetroval Úrad justičnej a kriminálnej polície OR PZ v Bardejove ako trestné činy lúpeže , ale včera podľa Trestného poriadku s poukázaním na príslušné ustanovenia prípad odložil, nakoľko osoba, ktorá bola páchateľom pre nedostatok veku nie je trestné zodpovedná.

Krádež vlámaním:
Úrad justičnej a kriminálnej polície v Poprade vyšetruje od včera krádež vlámaním
do objektu predajne COOP Jednota v obci Batizovce. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ vykonal krádež vlámaním v dobe od 12.00 hod. dňa 29.1.2005 do 06.40 hod. dňa 31.1.2005, kde nezisteným spôsobom sa dostal do objektu, vylomil plechovú schránku v stene skladu, z ktorej ukradol hotovosť 79 077. -Sk. Z predajne ukradol EASY a PRIMA telefónne karty v celkovej hodnote 20 000. -Sk, žuvačky, drogistický tovar, alkoholické nápoje a cigarety rôznych značiek v hodnote 73 000. -Sk, čím uvedenej organizácii bola spôsobená celková škoda 172 077. -Sk a poškodením zariadenia 4 900. -Sk.

Krádež:
Úrad justičnej a kriminálnej polície v Prešove od včera vyšetruje prípad krádeže tržby ktorú oznámil na linku 158 OR PZ v Prešove majiteľ firmy TINBYT – kúpeľňové štúdio v Prešove . Včera v čase od 11.30 do 12.00 hod. zo zásuvky pracovného stola bola ukradnutá tržba zo dňa 28.1.2005 vo výške 155 514,50. -Sk, ku škode oznamovateľa.

Výskyt podozrivých bankovkoviek
Úrad justičnej a kriminálnej polície OR PZ v Prešove vyšetruje prípad výskytu podozrivej bankovky , ktorej zadržanie nahlásila včera na linku 158 OR PZ v Prešove pracovníčka zmenárne KENEX, spol. s r.o. v Prešove. Podozrivú bankovku nominálnej hodnoty 100. -EUR, sériové číslo R 55702956422, ktorá vykazuje znaky falzifikátu za účelom výmeny predložil 34-ročný muž z Prešova , spolumajiteľ pohostinstva v jednej z obcí v Prešovskom okrese. Bankovku údajne mal obdržať dňa 29.1.2005 okolo 24.00 hod. od štyroch neznámych mužov hovoriacich po poľský v uvedenom pohostinstve, ktorí potrebovali slovenské peniaze na benzín do motorového vozidla. Bankovka bola zaistená a bude zaslaná do skúšobne platidiel NBS v Bratislave.

Policajní vyšetrovatelia v Starej Ľubovni tiež od včera vyšetrujú prípad výskytu podozrivej bankovky.
Včera o 13.30 hod. oznámila na linku 158 OR PZ v Poprade pracovníčka listovej priehradky Pošty v Starej Ľubovni, že zadržala podozrivú bankovku nominálnej hodnoty 200. -Sk, sériového čísla E 61910219, rok emisie 2002, ktorá vykazuje znaky falzifikátu. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že včera o 13.15 hod. požiadal nestotožnený muž o kúpu diaľničnej známky na mot. vozidla s hmotnosťou nad 3,5 t, za ktorú predložil bankovky v požadovanej sume, z ktorých bankovka v uvedenej sume vykazovala znaky falzifikátu. Požiadala preto predkladateľa, aby chvíľu počkal, tento rýchlym krokom odišiel a nastúpil do nezisteného mot. vozidla a odišiel preč. Bankovka bola zaistená a bude zaslaná do skúšobne platidiel NBS v Bratislave.
 

Vyberte región