Isinbajevová nemá výnimku, musí na ruský šampionát

06.05.2011 Celý región

Famózna ruská športovkyňa Jelena Isinbajevová.Foto: SITA/APMOSKVA 6. mája (WEBNOVINY) - Šéftréner ruských atlétov Valentin Maslakov informoval, že 27-násobná svetová rekordérka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová bude v júli štartovať na národnom šampionáte, kde si musí vybojovať miesto v ruskom tíme pre majstrovstvá sveta v Dägu.

Miestenku si vybojujú najlepšie dve žrdkárky a jednu donominuje trénerská komisia. Dvadsaťosemročná Isinbajevová na šampionáte Ruska neskákala už päť rokov.

Dvojnásobná olympijská víťazka, ktorá bude mať letnú premiéru 16. júla na mítingu kategórie EA Premium v belgickom Heusdene-Zolderi, trénuje od marca opäť v rodnom Volgograde, po päťročnej spolupráci s Vitalijom Petrovom sa vrátila k Jevgenijovi Trofimovovi.

Isinbajevová vlani v apríli dočasne prerušila svoju kariéru po neúspechoch na ostatných dvoch vrcholných podujatiach: na MS 2009 v Berlíne neskočila vo finále základnú výšku a na halových MS 2010 v Dauhe skončila až štvrtá. Do atletického kolotoča sa vrátila 6. 2. 2011 na halovom mítingu Ruská zima v Moskve, kde skočila 481 cm. O týždeň neskôr v Donecku pridala ďalšie 4 cm, ale na halové ME v Paríži už pre ochorenie necestovala.
 

Vyberte región