Rusnák: Hráči nezvládli obrovský tlak, aby na MS uspeli

09.05.2011 Celý región

Hráči Slovenska po zápase kvalifikačnej E skupiny Slovensko - Dánsko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v BratislaveFoto: SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) - Bývalý dlhoročný československý hokejový reprezentant a kapitán majstrov sveta z MS 1985 v Prahe Dárius Rusnák po poslednom vystúpení Slovákov na tohtoročnom svetovom šampionáte v Bratislave neskrýval smútok a veľké rozčarovanie z ich účinkovania.

"Pocity sú rovnaké. Aj keď sme posledný zápas s Dánskom vyhrali 4:1, som smutný z toho, ako sme na týchto MS dopadli. Lebo toto mužstvo malo určite na viac, ako ukázalo. Mali sme postúpiť do štvrťfinále MS," povedal pre agentúru SITA člen slávneho československého útoku Lukáč - Rusnák - Liba.

"Ak by sme postúpili ďalej, bolo by to iné. Verím, keby sme tam boli (vo štvrťfinále MS, pozn), hráči by sa od zápasu k zápasu zlepšovali. Viac by sa spolu zohrávali. Bol by to z ich strany určite iný hokej," pokračoval účastník piatich svetových šampionátov, ktorý v československom drese odohral 156 medzištátnych zápasov a dal v nich 68 gólov. "V zápase s Dánskom sme boli jednoznačne lepším družstvom. Aj keď Dáni ukázali v čom sú šikovní, mám na mysli najmä ich rýchle protiútoky. Dani nám pri nich niekoľkokrát urobili - ako sa hovorí - poriadny vietor. Našťastie, nedali z nich góly a o osude zápasu rozhodla skúsenosť nášho mužstva," konštatoval bývalý hráč Slovana Bratislava a Dukly Jihlava, ktorý v bývalej federálnej lige nastúpil na 436 majstrovských zápasov a 186-krát sa zapísal do listiny strelcov."Teší ma, že fanúšikovia sa takto dobre k tomu všetkému postavili. Tieto mužstvá ma v podstate nemali čím prekvapiť. Naši skúsení hráči aspoň v tomto zápase s Dánskom ukázali, že vedia dať gól. Mrzí ma, že sa nepresadili v iných dueloch," zopakoval Dárius Rusnák, od roku 2009 člen Siene slávy slovenskej hokeja (SSSH).

„Rozhodujúci zápas bol podľa mňa s Nemeckom, v ktorom nám Nemci ušli na 4:0. Aj keď sme to doťahovali. Mali sme veľkú šancu. Škoda, že sme ju nevyužili. Celý ten šampionát by určite inak vyzeral. Skúsenosť našich hráčov nebola stopercentne využitá. Psychicky to nezvládli. Nedokázali sa vyrovnať s obrovským tlakom verejnosti, aby na týchto MS uspeli. Im to zväzovalo ruky, čo bolo pre mňa najväčšie rozčarovanie z toho všetkého," dodal Dárius Rusnák.
 

Vyberte región