MOŠKA: Hantuchová je jediným svetlým zjavom

03.06.2011 Celý región

Daniela HantuchováFoto: SITA, AP, Christophe Ena
PARÍŽ 3. júna (WEBNOVINY) - Postup Daniely Hantuchovej do osemfinále bol pre slovenský tenis osamelým pookriatím na Roland Garros v Paríži. "Bol to jediný svetlý zjav, inak nám tento turnaj fakt vôbec nevyšiel," povedal pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška a pokračoval: "Prísľubom okrem výsledkov bola aj Danielina hra. Oproti minulosti sa veľmi zlepšila a podľa mňa bude v rebríčku stúpať nahor."

Moška zároveň vyjadril názor, že medzinárodné majstrovstvá Francúzska 2011 neposkytli objektívny obraz o reálnych možnostiach slovenského tenisu, a aj preto optimisticky vyhlásil: "Najmä medzi mužmi to v budúcnosti vlastne už ani nemôže byť horšie. Treba sa však pozerať dopredu, tvrdo pracovať a zachovať si trpezlivosť - tie výsledky prídu. Navyše, mali sme aj veľkú dávku smoly. Z mužov sa zdal byť v najlepšej forme Martin Kližan. Predvádzal sľubné výkony, ale deň pred kvalifikáciou si zranil pravý členok a nemohol nastúpiť. Samozrejme, že výsledky všetkých ostatných, ktorí bez výnimky prehrali v 1. kole kvalifikácie, sú sklamaním. Na niečo také si nespomínam. Dominika Cibulková pred prvým zápasom ochorela. Myslím si, že zdravá mohla ísť veľmi ďaleko. Magdaléna Rybáriková mala hneď na úvod ťažký žreb v podobe parížskej šampiónky zo sezóny 2009 Svetlany Kuznecovovej. Ruska neskôr zastavila aj Hantuchovú."


Nepotešili ani juniori

Bez prenikavejšieho výsledku sa vracajú z francúzskej metropoly aj šiesti slovenskí juniori, hoci panovali značné očakávania. Moška skonštatoval: "Mali sme tam nielen početnú, ale aj papierovo silnú výpravu chlapcov a dievčat. Filip Horanský po zisku titulu na najvýznamnejšom európskom negrandslamovom antukovom turnaji Trofeo Bonfiglio v Miláne patril k favoritom, ale skončil už v osemfinále, cez ktoré sa nedostala ani Jana Čepelová. V jej prípade však treba vidieť, že prehrala tesne a mala naozaj silnú súperku. Domáca Caroline Garciová totiž predtým vo dvojhre žien mala na lopate Šarapovovú. Naši mladí tenisti celkovo nehrali zle, ale potrebovali aj trošku šťastia v tých úvodných kolách, aby sa dostali do pohody. Sledoval som tie zápasy osobne, občas rozhodli v neprospech Slovákov naozaj len maličkosti. Som naďalej presvedčený, že tento juniorský tím je silný."
 

Vyberte región