Hokejové MS 2011 lámali rekordy aj na webe IIHF

04.06.2011 Celý región

Sprava: Petr Prucha z Česka a brankár Konstantin Barulin z Ruska počas zápasu E - skupiny Česko - Rusko na 75. hokejových majstrovstvách sveta 2011 IIHF v Bratislave. Bratislava, 8. máj 2011. Foto: SITA/Marián Peiger
ZÜRICH 4. júna (WEBNOVINY) - Vďaka majstrovstvám sveta na Slovensku zaevidovala webová stránka Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) rekordnú návštevnosť. Denne zaznamenala počas 75. MS v Bratislave a v Košiciach priemerne 258 147 návštev. Ako informuje IIHF, najväčší záujem o stránku bol 13. mája. V deň semifinále sa návštevnosť blížila k číslu 350-tisíc.


Návštevnosť sa z roka na rok zvyšuje

IIHF mala v minulosti špeciálnu internetovú stránku o MS, od roku 2008 však využíva svoju vlastnú doménu. Návštevnosť sa z roka na rok zvyšuje. V porovnaní s Nemeckom 2010 narástla počas tohtoročného šampionátu o 11,7 percenta. Najväčší záujem o informácie z Bratislavy a Košíc bol z Ruska, USA, Fínska, Kanady a Slovenska, nasledujú Nemecko, Česko, Lotyšsko, Švédsko a pomerne prekvapujúco Veľká Británia. V zámorí šampionát prostredníctvom internetu najviac sledovali v kanadskej provincii Ontario, nasledujú Québec, New York a prekvapujúco Kalifornia. Až za týmto americkým štátom sú kanadské provincie Britská Columbia a Alberta.
 

Vyberte región