Poslanci PSK majú rozhodnúť o premene nemocníc na akciové spoločnosti

29.03.2005 Celý región

Transformácia štyroch nemocníc s poliklinikou (NsP) na akciové spoločnosti tvorí obsah návrhu, ktorým sa majú zaoberať poslanci krajského parlamentu v Prešov...
Transformácia štyroch nemocníc s poliklinikou (NsP) na akciové spoločnosti tvorí obsah návrhu, ktorým sa majú zaoberať poslanci krajského parlamentu v Prešove na svojom mimoriadnom zasadnutí v utorok 29. marca. Informoval o tom 23. marca na tlačovej konferencii riaditeľ Úradu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Alexander Ernst.

Zvolená podoba transformácie vychádza zo záverov rokovania zdravotníckej komisie Zastupiteľstva PSK vo štvrtok 17. marca. Z odporúčaní vyplýva, že NsP v Starej Ľubovni a vo Vranove nad Topľou by mali mať zriaďovateľa v spojenom subjekte vyššieho územného celku a mesta, NsP v Humennom by mala mať zriaďovateľa v spojení VÚC a vybraného investora.
NsP vo Svidníku
Osud celého transformačného projektu, ktorý by sa mal realizovať už od 1. júla t. r. je však nejasný. Naznačil to aj predseda poslaneckého klubu Ľudovej strany - Hnutie za demokratické Slovensko (ĽS - HZDS) v krajskom parlamente Štefan Ladičkovský. Konštatoval, že podporia transformáciu tých nemocníc na obchodné spoločnosti, kde sa o vstup uchádza mestská samospráva. Podľa neho však nie je až také akútne robiť ďalekosiahle zmeny v zdravotníctve PSK na samom konci prvého volebného obdobia PSK.
Samostatné polikliniky v Sabinove a v Giraltovciach by mali byť rozhodnutím krajského parlamentu prevedené na samosprávy miest ich sídiel.
(jj)
 

Vyberte región