Hantuchovej semifinále v Birminghame prerušil dážď

11.06.2011 Celý región

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová.Foto: SITA/AP
BIRMINGHAM 11. júna (WEBNOVINY) - Sobotňajší zápas slovenskej tenistky Daniely Hantuchovej so Srbkou Anou Ivanovičovou v semifinále dvojhry na turnaji WTA Aegon Classic v anglickom Birminghame (International, dotácia 220 000 USD, tráva) prerušili po 123 minútach pre dážď za stavu 6:7 (2), 6:3, 0:1 (bez brejku) z pohľadu Hantuchovej.

Dvadsaťosemročná dvadsaťosmička svetového rebríčka Hantuchová začala sľubne brejkom, ale po chvíli prehrávala 1:4 a ako podávajúca mala manko 0:40. Vtedy zapla a získala sedem fiftínov v rade. O päť rokov mladšia bývalá jednotka renkingu Ivanovičová, teraz 19. v hodnotení, pri nevýhode za stavu 4:2 z jej pohľadu dala eso, lenže potom prišli dve dvojchyby. Slovenská fedcupová rekordérka vyrovnala na 4:4 cez jednu hrozbu straty podania a v desiatej hre zmätkovala ešte viac, ale napokon sa jej nevypomstilo, že zo zdanlivo jasného náskoku 40:0 ešte pustila súperku k dvom setbalom. V jedenástej hre sa zdalo, že dokáže využiť "pozabudnutie sa" Belehradčanky, lenže dva brejkbaly v rade zostali len príležitosťami. V neskoršom tajbrejku Hantuchová viedla 2:1, odvtedy si však nepripísala ani bod. Srbka zakončila štýlovo dvoma esami v rade.

V druhom sete Hantuchová vymazala dva brejkbaly v rade za stavu 1:1, s rovnakou hrozbou si poradila v piatej hre a v nekonečnom siedmom geme dokonca zlikvidovala až šesť brejkbalov. Akoby zákonite sama potom prerazila Ivanovičovej servis na 5:3 a s podávaním na zisk setu si poradila. Po prvej hre rozhodujúcej časti sa rozpršalo.

Dvojhra - semifinále - priebežne:
Daniela Hantuchová (SR-4) - Ana Ivanovičová (Srb.-2) 6:7 (2), 6:3, *0:1 po 123 minútach - prerušené pre dážď

Zostávajúci program:
Sabine Lisická (Nem.) - Šuaj Pcheng (Čína-3)
 

Vyberte región