Cibulková postúpila do finále štvorhry v Hertogenboschi

15.06.2011 Celý región

Slovenská tenistka Dominika CibulkováFoto: SITA/AP
HERTOGENBOSCH 15. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prvý raz vo svojej kariére postúpila do finále štvorhry na hlavnej profesionálnej úrovni. Po boku Talianky Flavie Pennettovej zvíťazila v stredajšom semifinále deblovej súťaže na turnaji WTA Unicef Open v holandskom Hertogenboschi (International, dotácia 220 000 USD, tráva) nad takisto nenasadenou rusko-čínskou dvojicou Maria Kondratievová, Sun Šeng-nan za 49 minút suverénne 6:0, 6:2.

Slovensko-taliansky improvizovaný pár sa v boji o titul stretne s niekým zo štvrťfinálového okruhu Kristina Barroisová - Jasmin Wöhrová (Nem.), Kirsten Flipkensová - CoCo Vandeweghová (Belg./USA), Barbora Záhlavová-Strýcová - Klára Zakopalová (ČR-4) a Lourdes Domínguezová-Linová - Arantxa Parrová-Santonjová (Šp.). Cibulková a líderka príslušného svetového rebríčka Pennettová, ktorej stabilná partnerka Gisela Dulková z Argentíny momentálne maróduje, už majú za štvorhru v Hertogenboschi istotu 200 bodov do renkingu a šeku na 5750 USD. Šampiónky si odnesú 280 bodov a 11 000 dolárov.

Dvadsaťdvaročná iba sporadická deblistka Cibulková momentálne figuruje na 168. priečke v počítačovom poradí štvorhry. Vo dvojhre v Hertogenboschi v stredu už postúpila do štvrťfinále, v ktorom si zmeria sily s úspešnou z duelu Sara Erraniová (Tal.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-2).

Štvorhra - semifinále:

Dominika Cibulková, Flavia Pennettová (SR/Tal.) - Maria Kondratievová, Sun Šeng-nan (Rus./Čína) 6:0, 6:2 za 49 minút
 

Vyberte región