Oproti vlaňajšku vzrástol počet požiarov aj obetí

27.06.2011 Celý región

Ilustračné foto SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Jeden ľudský život a jedno zranenie si vyžiadali požiare na našom území v uplynulom týždni, pri ktorých zasahovali hasiči 143-krát.

Priame materiálne škody sú predbežne vyčíslené na vyše 221-tisíc eur. Z týchto požiarov vzniklo 33 v prírode, a to najmä pre vypaľovanie suchých porastov a používanie otvoreného ohňa.

Od začiatku roka bolo na Slovensku už 8 220 požiarov, pri ktorých zahynulo 34 ľudí a 135 sa zranilo. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka vzrástol počet požiarov aj obetí. Tento rok sme mali za necelý polrok o 2 381 požiarov viac a o život pri nich prišlo o 14 ľudí viac ako vlani. Počet zranených narástol o 24 osôb. Škody sú však o takmer 4,3 milióna eur menšie ako vlani – do 26. júna 2011 ich vyčíslili na necelých 12,2 milióna eur.

V minulom týždni mali hasiči dovedna 381 záchranných a technických zásahov. K dopravným nehodám ich privolali 121-krát – pomáhali vyslobodzovať zakliesnených ľudí, poskytli predlekársku a technickú pomoc účastníkom cestnej premávky a odstraňovali ekologicky nepriaznivé následky havárií na cestách. Pri týchto dopravných nehodách dve osoby zomreli, 116 sa zranilo a ďalších 93 osôb bolo priamo postihnutých následkami týchto udalostí. Okrem toho mali hasiči 260 výjazdov k ďalším záchranným a technickým zásahom. Agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Silvia Jančovičová.
 

Vyberte región