Nález granátu, lúpežné prepadnutie 10 ročným chlapcom, krádeže

15.04.2005 Celý región

Nález munície:\r\nVčera oznámila na OR PZ v Poprade 62 ročná žena, bytom Ľubica, okr. Kežmarok, že na povale rodinného domu našla muníciu. Preverením bolo zist...
Nález munície:
Včera oznámila na OR PZ v Poprade 62 ročná žena, bytom Ľubica, okr. Kežmarok, že na povale rodinného domu našla muníciu. Preverením bolo zistené, že sa jedná o ručný granát nezisteného typu, pochádzajúci z obdobia 2. svetovej vojny. Munícia bola zneškodnená pyrotechnikom KR PZ v Prešove.

Uväznený zlodej:
Na návrh policajného orgánu Oddelenia skráteného vyšetrovania bol včera rozhodnutím Okresného súdu v Poprade vzatý do väzby obvinený 51 ročný Košičan, v minulosti už viackrát súdne trestaný.
Muž je stíhaný pre trestný čin krádeže, ktorej sa dopustil 13.4.2005, kedy sa v čase od 09.30 do 11.10 hod. v Poprade na Novomeského ul. vlámal do kočikárne, z ktorej ukradol 2 horské bicykle, čím 33 ročnému Popradčanovi, spôsobil škodu 8 000. -Sk.

Odloženie prípadu lúpežného prepadnutia pre nedostatok veku.
Bardejovský policajný vyšetrovateľ odložil prípad lúpežného prepadnutia, ktorý sa stal 20. 1. 2005. V odpoludňajších hodinách toho dňa došlo pred vestibulom autobusovej stanice v Bardejove k lúpežnému prepadnutiu 11 ročného chlapca z Bardejova, ktorého sa dopustil 10 ročný Bardejovčan. Ten pod hrozbou násilia žiadal od poškodeného peniaze, ktoré ma pri sebe. Keďže tento peniaze pri sebe nemal, tak ho pustil domov. K zraneniu poškodeného nedošlo. Vzhľadom na to, že ako páchateľ bol zistený maloletý, bardejovský policajný vyšetrovateľ prípad odložil.

Lúpežné prepadnutie v Medzilaborciach
Od včera vyšetruje Humenský policajný vyšetrovateľ prípad lúpežného prepadnutia. Včera dopoludnia oznámil na OO PZ v Medzilaborciach 17 ročný mladík z Medzilaboriec, že 13.4.2005 o 20.50 hod. bol lúpežne prepadnutý neznámym páchateľom na Komenského ulici v Medzilaborciach. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že neznámy páchateľ pristavil poškodeného a pýtal od neho cigaretu. Keď to odmietol so slovami, že cigarety nemá, začal od neho pýtať peniaze. Po odpovedí, že žiadne nemá, mu prikázal, aby ukázal vrecká na bunde, z ktorých mu vytrhol mobilný telefón a ušiel. K zraneniu poškodeného nedošlo a bola mu spôsobená celková škoda 1 500. -Sk.

Krádež vlámaním:
Policajný orgán Oddelenia skrátené vyšetrovania v Humennom od včera vyšetruje prípad krádeže vlámaním. Včera ráno oznámil na linku 158 OR PZ v Humennom 39 ročný muž z Humenného, že v čase od 22.00 hod. 13.4.2005 do 06.00 hod. 14.4.2005 sa neznámy páchateľ vlámal do administratívnej budovy firmy, ktorá sa nachádza v objekte bývalého Poľnohospodárskeho družstva Topoľovka, okr. Humenné. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že páchateľ vypáčil vchodové dvere v oblasti zámku v zadnej časti budovy, vošiel do prevádzky firmy, kde z kancelárie ukradol 2 počítače a z plechovej pokladničky hotovosť. Z kancelárie konateľa firmy ukradol ohňovzdornú skriňu na úschovu cenín, v ktorej boli listinné doklady a z ďalšej kancelárie ukradol motorovú pílu. Ohňovzdorná skriňa bola nájdená mimo objektu firmy so stopami po páčení. Firme bola spôsobená celková škoda 97 336. -Sk.

Krádež osobné motorového vozidla:
Polícia v Prešove pátra od včera po ukradnutom osobnom motorovom vozidle. Krádež oznámil včera o 03.17 hod. oznámil na linku 158 OR PZ v Prešove 21 ročný Humenčan. Osobné motorové vozidlo zn. Š OCTAVIA, EČV MI-491BE, šedej striebornej metalízy neznámy páchateľ ukradol 14.4.2005 v čase od 02.15 do 03.00 hod. Auto bolo zaparkované na parkovisku na Sabinovskej ulici v Prešove. Krádežou vozidla, ktoré patrilo michalovskej firme vznikla škoda 500 000. -Sk. Po vozidle a páchateľovi bolo vyhlásené pátranie.

Výskyt podozrivej bankovky:
Včera oznámila na linku 158 OR PZ v Poprade pracovníčka jednej z pôšt v Poprade, že zadržali podozrivú bankovku nominálnej hodnoty 500. -Sk, ktorá vykazuje znaky falzifikátu. Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že uvedenou bankovkou platila neznáma osoba pri peňažnej priehradke v čase od 07.00 do 09.00 hod. 14.4.2005. Pracovníčka priehradky zistila počas spracovania odvodu INKASA za uvedený čas, že bankovka je vyhotovená na nebankovom papieri. Bankovka bola zaistená a bude zaslaná do skúšobne platidiel NBS v Bratislave. Prípad vyšetruje popradský policajný vyšetrovateľ.
 

Vyberte región