Uväznení násilníci, krádeže, neprávnené prekročenie hranice, opäť smrť na ceste

19.04.2005 Celý región

Násilníci sú vo väzbe\r\nVčera na návrh Humenského policajného orgánu oddelenia skráteného vyšetrovania bol rozhodnutím Okresného súdu v Humennom vzatý do väzb...
Násilníci sú vo väzbe
Včera na návrh Humenského policajného orgánu oddelenia skráteného vyšetrovania bol rozhodnutím Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby obvinený 28-ročný J-G. z Ľubiše , okr. Humenné.

Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi Skutku sa dopustil viackrát, naposledy dňa 15.4.2005 v čase od 15.30 do 16.10 hod. v mieste trvalého bydliska tým, že po predchádzajúcom nedorozumení s matkou nadával jej a vyhrážal sa zabitím druhovi svojej matky čím u neho vzbudil dôvodnú obavu o svoj život.

Včera na návrh Sninského policajného orgánu bol rozhodnutím Okresného súdu v Humennom vzatý do väzby obvinený 37 ročný S. R. zo Sniny v minulosti už 1 krát súdne trestaný. Obvinený je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi . Skutku sa dopustil v podnapitom stave viackrát, naposledy dňa 16.4.2005 o 17.30 hod. v mieste trvalého bydliska tým, že sa vyhrážal svojej manželke, že ju psychicky zničí, zabije ich maloletého syna a aj sám seba, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o svoj a synov život. K zraneniu osôb nedošlo

Včera na návrh Prešovského policajného orgánu bol rozhodnutím Okresného súdu v Prešove vzatý do väzby obvinený 48-ročný R. G. z Prešova , v minulosti už 5 krát súdne trestaný. Muž je stíhaný pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Skutku sa dopustil dňa 16.4.2005 o 13.30 hod. v mieste trvalého bydliska tým, že v podnapitom stave fyzicky napadol svoju matku , ktorá utrpela poranenie hlavy s dobou liečenia a PN do 7 dní. Obvinený poškodenej vulgárne nadával a vyhrážal sa jej zabitím, čím u nej vzbudil dôvodnú obavu o svoj život.

Objasnená lúpež
Včera Humenský policajný vyšetrovateľ vzniesol obvinenie pre trestný čin lúpeže 25. -ročnému M. T. z Medzilaboriec , viackrát súdne trestanému. Obvinený muž sa uvedeného skutku dopustil dňa 13.4.2005 o 20.50 hod. v Medzilaborciach na Komenského ul. , kde lúpežne prepadol mladistvého 17-ročného Medzilaborčana.
Vtedy pristavil poškodeného a pýtal od neho cigaretu, keď to odmietol so slovami, že cigarety nemá, začal od neho pýtať peniaze. Po odpovedí, že žiadne nemá, prikázal mu, aby mu ukázal vrecká na bunde, z ktorých mu vytrhol mobilný telefón a ušiel na neznáme miesto. K zraneniu poškodeného nedošlo, bola mu spôsobená škoda 1 500. -Sk.
Obvinený bol včera umiestnený v cele policajného zaistenia a bol spracovaný návrh na vzatie do väzby.

Podvádzal – je obvinený.
V aprílových tlačových správach bol obsiahnutý prípad krádeže osobného motorového vozidla zn. Š OCTAVIA, EČV MI, ktorú oznámil 21-ročný Humenčan J. M. Šetrením Prešovských policajtov z oddelenia všeobecnej kriminality bolo zistené, že ku krádeži vozidla nedošlo, ale túto si vymyslel a oznámil účelovo, nakoľko vozidlo v Humennom ponúkol na odpredaj na náhradné diely. Vozidlo bolo zaistené a vrátené Michalovskej firme. Vyšetrovateľ mladému mužovi, ktorý podvádzal vzniesol obvinenie pre trestný čin krivej výpovede a stíha ho na slobode. Po vozidle bolo pátranie odvolané.

Úrad justičnej a kriminálnej polície v Poprade vyšetruje krádež vlámaním do hotela
Včera skoro ráno oznámil na linku 158 OR PZ v Poprade recepčný hotela v Podbanskom, krádež finančnej hotovosti z priestorov recepcie hotela.
Policajným šetrením bolo zistené, že doposiaľ neznámy páchateľ v dobe od 21.30 hod. dňa 17.4.2005 do 04.50 hod. dňa 18.4.2005 vyšiel hore bleskozvodom na striešku hotela v Podbanskom, okr. Poprad, na 8 poschodí, kde vytlačil nezaistené okno šatne recepčných, vošiel dnu a z vedľajšej miestnosti kuchyne ukradol na stole položenú príručnú pokladničku s pravým kľúčom. Z objektu odišiel obdobným spôsobom, pričom na strieške nechal prázdnu pokladničku. Krádežou finančnej hotovosti z pokladničky spôsobil škodu pre Hotel PERMON OKD, Tatranský Permon a.s. , vo výške 169 065. - Sk.

Neoprávnený vstup na územie SR, žiadosť o azyl:
Včera v dopoludňajších hodinách boli hliadkou Mestskej polície Poprad na OCP PZ v Poprade predvedení 3 cudzí štátni príslušníci bez cestovných dokladov: dvaja z Ruskej federácie a jeden z Moldavska.
Cudzinci neoprávnene vstúpili na územie SR z Ukrajiny v nezistenom čase a na nezistenom mieste, mimo hraničný priechod, čím s dopustili priestupku zákona o pobyte cudzincov. Dnešného dňa cudzinci na oddelení cudzineckej polície PZ v Poprade požiadali o udelenie azylu na území SR z ekonomických dôvodov. Po vykonaní neodkladných úkonov boli cudzinci včera prepustení a poučení to tom, že sa majú dostaviť do ZT Opatovská Nová Ves, okr. Veľký Krtíš, do 20.00 hod. dňa 19.4.2005. Mladistvý cudzinec bol odovzdaný pracovníkov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Poprad, ktorý uvedeného cudzinca následne umiestni v zariadení pre mladistvých v Humennom až do rozhodnutia. Prípad preveruje oddelenie cudzineckej polície PZ v Poprade.

Lúpež v stávkovej kancelárii
Od včera ÚJKP OR PZ v Poprade vyšetruje lúpežné prepadnutie pracovníčky jednej zo stávkových kancelárií v Poprade.
Včera vo večerných hodinách oznámila na linku 158 OR PZ v Poprade pracovníčka stávkovej kancelárie v Poprade, že bola prepadnutá . Policajným vyšetrovaním bolo zistené, že neznámy páchateľ dňa 18.4.2005 pred 19.00 hod. prišiel do stávkovej kancelárie a podal tiket za 20. - Sk. Pri odchode zo stávkovej kancelárie, keď pracovníčka kancelárie chcela uzamknúť prevádzku, páchateľ vytiahol z vrecka pištoľ striebornej farby, ktorú žena chytila a tá sa zlomila, nakoľko bola z plastu. Páchateľ ju vyzval, aby mu vydala peniaze, pričom sa jej vyhrážal zabitím. Zatlačil ju za pult a z kasy si vybral finančnú hotovosť 5 000. - Sk. Následne z trezoru zobral 420 stravných lístkov – každý v hodnote 75. - Sk, 142 stravných lístkov v hodnote 34. - Sk a finančnú hotovosť. Pri odchode vyzval pracovníčku, aby 10 minút nevolala políciu. Stávkovej spoločnosti bola spôsobená škoda 53 401. - Sk. K zraneniu prepadnutej ženy nedošlo.

Dopravná nehoda so smrteľným následkom:
Dňa 18.4.2005 o 20.50 hod. došlo na ceste I. triedy , medzi obcami Nemešany a Klčov, okr. Levoča, k dopravnej nehode - zrážke 66-ročného chodca bytom Nemešany a to osobným motorovým vozidlom zn. FIAT STILLO JTD, EČV LE , ktoré viedol 29-ročný vodič z Levoče. Vodič viedol vozidlo v uvedenom úseku cesty v smere z Prešova do Levoče, pričom na rovnom úseku cesty v jeho smere náhle zbadal chodca, do ktorého narazil ľavou prednou časťou vozidla v strede jazdného pruhu. Telo chodca po zrážke prehodilo ponad vozidlo a dopadlo do protismeru. Chodec pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič Fiatu utrpel ťažké zranenia s dobou liečenia a PN 5 týždňov. Požitie alkoholických nápojov u vodiča nebolo zistené. Telo nebohého bolo prevezené na súdnolekárske pracovisko Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou v Poprade, kde bude vykonaná pitva. Na vozidle vznikla škoda 100 000, - Sk, bolo zaistené pre účely znaleckého skúmania. Príčina a miera zavinenia dopravnej nehody je predmetom ďalšieho vyšetrovania okresného dopravného inšpektorátu OR PZ v Poprade.

Polícia hľadá majiteľa ukradnutej peňaženky.
Polícia žiada občanov, ktorí dňa 26. februára 2005 okolo 12.45 hod. boli okradnutí o dámsku peňaženku so sumou 120, 50 Sk v OD Kaufland v Prešove na ul. Levočskej , aby sa prihlásili osobne na sekretariáte Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov- sever na Ulici Mirka Nešpora č. 44, alebo u zástupcu riaditeľa OO PZ Prešov – sever.
V uvedený deň bol v tomto čase prichytený pracovníkmi SBS muž bývajúci v prešovskej časti K starej tehelni, ktorý utekal z OD Kaufland. Muž mal pri sebe dámsku peňaženku s obnosom 120,50 Sk.
 

Vyberte región