Hrašnová nepôjde na MS v Dägu

27.07.2011 Banská Bystrica

BANSKÁ BYSTRICA 27. júla (WEBNOVINY) - Slovenská kladivárka Martina Hrašnová sa po nevydarenom vystúpení na 5. Svetových armádnych hrách v brazílskom Riu de Janeiro, kde obsadila 4. miesto, rozhodla ukončiť túto atletickú sezónu a nebude štartovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v kórejskom Dägu. Dôvodom je zranenie, ktoré jej nedovoľuje podávať kvalitné výkony a po vyšetreniach ani trénovať.

Martina Hrašnová má dlhodobý problém s členkom, čo si odniesla jej technika a v Brazílii hodila len 66,10 m. "Myslela som si, že to pôjde. Žiaľ, musím ukončiť túto sezónu, hoci mám chuť trénovať, no CT vyšetrenie ukázalo, že to nepôjde. Mám poškodenú chrupavku a nestíham sa pripraviť na svetový šampionát. Bude oveľa lepšie, ak si členok doliečim," uviedla 28-ročná kladivárka, pričom poukázala na svoje výkony. Majstrovstvá sveta v Dägu by absolvovala iba v tom prípade, ak by dokázala hodiť minimálne 75 m. Vtedy by dokázala členok utlmiť liekmi. "Keďže úroveň mojich výkonov nie je taká dobrá, nemá zmysel, aby som sa naďalej trápila. Pre budúcnosť bude dôležitejšie, aby som sa dala zdravotne do poriadku. Liečenie bude trvať viac ako mesiac. Momentálne mám povolené iba plávať, respektíve bicyklovať," dodala pretekárka VŠC Dukla Banská Bystrica na margo svojho zdravotného stavu.

Martinu Hrašnovú trápilo zranenie už od januára, v technike musela robiť kompromisy - odľahčovala nohu, no napriek tomu verila, že sezónu zvládne. Svetové armádne hry však ukázali, že to nepôjde. Namiesto štartu na vrchole roka sa v tejto sezóne zameria už len na kondičnú prípravu.
 

Vyberte región