Hingisová berie londýnsky mix s Federerom s rezervou

02.08.2011 Celý región

CARLSBAD 2. augusta (WEBNOVINY) - Švajčiarska tenistka Martina Hingisová počas svojho hosťovského propagačného vystúpenia v rámci sprievodného programu turnaja WTA v kalifornskom Carlsbade skonštatovala, že zatiaľ berie podsúvanú ideu spoločného štartu s krajanom Rogerom Federerom v miešanej štvorhre na OH 2012 v Londýne skôr s rezervou.

"V tejto chvíli je tam priveľa ´ak´. Vždy som opakovala, že sa nehodlám vrátiť. Po profesionálnej Svetovej lige tímov WTT, na ktorej som z dvoch vzájomných súbojov so Serenou Williamsovou vyťažila jedno víťazstvo, som sa cítila dobre a pomklo ma to k úvahám typu: ´Držala som s ňou krok a ona následne v Stanforde zdolala Šarapovovú na 3 a 1.´ Nemyslím si však, že by som zvládla celý radový zápas. Vo WTT sa hrá len na jeden set do piatich gemov," cituje bývalú jednotku svetového rebríčka magazín Tennis.

Tridsaťročná košická rodáčka Hingisová uviedla, že Federer priamo ju zatiaľ v súvislosti s olympijskými hrami v britskej metropole neoslovil, spojila sa s ňou akurát osoba z jeho manažmentu. Zároveň priznala, že sa viac pohrávala s myšlienkou na deblový comeback po boku Američanky Lindsay Davenportovej, s ktorou sa predstavila vo štvorhre legiend na tohtoročnom Roland Garros aj Wimbledone: "V Londýne mi počas prestávky medzi setmi povedala, že je v treťom mesiaci. Zareagovala som, že odteraz behám len ja a kryjem jej chrbát."

Miešaná štvorhra na wimbledonskej tráve je novinkou v olympijskom programe. Už teraz je napríklad známa americká dvojica Serena Williamsová, Andy Roddick. Zo slovenského pohľadu plánujú spoločný štart Daniela Hantuchová s Michalom Mertiňákom.

Hingisová a Federer hrali v najcennejšom drese na Hopmanovom pohári 2001 v austrálskom Perthe. V základnej skupine v troch zápasoch mixu nestratili ani set a pustili súperom len desať gemov v šiestich dejstvách, vo finále - už za nezvratného stavu 2:0 - podľahli Američanom Monice Selešovej a Janovi-Michaelovi Gambillovi.

Päťnásobná grandslamová šampiónka vo dvojhre Hingisová naposledy na oficiálnej súťažnej úrovni hrala v septembri 2007. Medzičasom si odpykala dvojročný trest za kokaínový prehrešok a po ňom už hráva iba na exhibičnej úrovni. Zložitou otázkou by v prípade jej úmyslu naozaj hrať na OH bolo splnenie kvalifikačných kritérií - nielen potrebného renkingového postavenia, ale aj požiadavky byť k dispozícii reprezentačnému tímu podľa stanovených kritérií v medziolympijskom období.

O rok mladší Federer naposledy v mixe hral na Hopman Cupe 2002 s bojnickou rodáčkou Miroslavou Vavrinecovou, teraz už svojou manželkou. Po boku Stanislasa Wawrinku je držiteľom zlata zo štvorhry mužov na OH 2008 v Pekingu.
 

Vyberte región