Cibulková musela v Toronte skrečovať zápas

10.08.2011 Celý región

TORONTO 10. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková si v utorňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA Rogers Cup v kanadskom Toronte (Premier 5, dotácia 2,05 milióna USD, tvrdý povrch vonku) proti Češke Ivete Benešovej obnovila zranenie brušného svalstva na ľavej strane.

Šestnástka tohto podujatia a osemnástka svetového rebríčka Cibulková viedla nad univerzálnou ľaváčkou 5:7, 6:4, 3:1, keď po 138 minútach odstúpila pre zdravotnú indispozíciu.

Z rovnakého dôvodu Cibulková nenastúpila predminulý týždeň v kalifornskom Stanforde na semifinále proti Francúzke Marion Bartoliovej a následne absentovala v Carlsbade, ale pauza na liečbu sa napokon ukázala ako nedostatočná. Zatiaľ nie je známe, či 22-ročná Bratislavčanka bude môcť hrať na budúcotýždňovom podujatí v Cincinnati, resp. do akej miery je ohrozený jej štart na grandslamových US Open, ktoré sa v New Yorku začnú 29. augusta.

Dvojhra - 1. kolo:
Iveta Benešová (ČR) - Dominika Cibulková (SR-16) 7:5, 4:6, 1:3, skreč - Cibulková po 138 minútach odstúpila pre obnovené zranenie ľavej strany brušného svalstva
 

Vyberte región