O prezidentských voľbách momentálne neuvažujem, tvrdí Fico

25.10.2011 Bratislava

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) – Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico sa dnes sústredí na predčasné parlamentné voľby, ktoré krajinu čakajú v marci budúceho roka a o svojej kandidatúre v prezidentských voľbách preto momentálne neuvažuje.

„Prezidentské voľby nie sú vôbec momentálne predmetom nášho uvažovania,“ povedal dnes na tlačovej besede na otázku, či bude jedným z kandidátov.

Dodal, že je predsedom politickej strany, ktorá je mimoriadne stabilná a ktorá má záujem dosiahnuť veľmi dobrý volebný výsledok. „Ak pôjdem ako líder takejto strany do parlamentných volieb a podarí sa nám osloviť slovenskú verejnosť s alternatívou, s ktorou predstúpime, s alternatívou silnej a stabilnej vlády, budem sa celkom prirodzene uchádzať o pozíciu predsedu vlády,“ uviedol.

S tvrdením, že Fico plánuje kandidovať za prezidenta a o budúcej hlave štátu budeme rozhodovať možno už v predčasných prezidentských voľbách, dnes prišiel predseda Slovenskej národnej strany Ján Slota. Voľby očakáva už v druhej polovici budúceho roka alebo začiatkom roka 2013.
 

Vyberte región