Poslanci schválili dotáciu pre HC Lev Poprad, odoberú však mládeži

26.10.2011 Poprad

Poprad 26. októbra (TASR) – Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Poprade dnes na zasadnutí schválili dotáciu vo výške 100.000 eur pre hokejový klub HC Lev Poprad. Podľa primátora Antona Danka ide o dotáciu, ktorá bola klubu sľúbená ešte pri prvotných rokovaniach s mestom. Na to, aby ju však mesto mohlo poskytnúť, musí okrem iného odobrať z dotácie pre HK ŠKP Poprad 25.000 eur. Ide o prostriedky, ktoré mali byť použité na financovanie mladých hokejistov.
\"Je to po dohode s HK ŠKP Poprad. KHL je taká významná vec v meste Poprad, že s pokojným svedomím 200.000 tomuto klubu môžeme dať, je to niekoľkonásobne väčšia reklama, ako by sme si za 200.000 zaplatili od nejakej agentúry,\" konštatoval Danko. Spomínaných 200.000 je rozdelených na dve časti, pričom prvá poputuje na účet klubu v tomto roku a druhá časť na budúci rok.
Okrem mestského hokejového klubu poslanci ubrali ďalších takmer 11.500 eur z dotácie pre Basketbalový klub mládeže. Podľa poslanca Milana Barana to nie je v poriadku a s dotáciou nesúhlasí. \"My sme to vyjadrili hlasovaním, túto úpravu rozpočtu sme nepodporili,\" povedal Baran, ktorý je zároveň šéfom poslaneckého klubu SDKÚ-DS, SaS. Časť poslancov teda nie je za to, aby sa klub KHL dotoval na úkor podpory športovej mládeže.
Poslanci MsZ okrem toho odsúhlasili aj dotáciu 50.000 eur pre zavedenie novej leteckej linky z Londýna do Popradu. \"Zatiaľ je to len v takých úvahách, verím, že sa tá linka rozlieta, keby sa to udialo, možno by nasledovali ďalšie,\" konštatoval primátor. V zavedení novej linky vidí aj podporu KHL v meste Poprad. Letecká spoločnosť Holidays Czech Airlines, a. s. chce obnoviť letecké spojenie z Popradu do Londýna. Na to, aby mohla svoj cieľ uskutočniť, však potrebuje spomínanú dotáciu. Lietať by sa z Popradu do Londýna malo už v novembri, resp. decembri tohto roka. Orientačný letový poriadok hovorí o dvoch letoch do týždňa, vždy vo štvrtok a v nedeľu.
Financie, ktoré spoločnosť požiadala od mesta, by sa mali použiť na rozbeh uvedeného leteckého spojenia s cieľom regionálneho rozvoja, zvýšenia zamestnanosti v regióne a podpory rozvoja cestovného ruchu. Mesto Poprad je jedným z akcionárov letiska Poprad – Tatry, a. s. a s podporou uvedeného projektu má tiež záujem o zlepšenie ekonomickej situácie letiska.
 

Vyberte región