Ministerstvo obrany by malo zostať sulíkovcom

25.11.2011 Bratislava

BRATISLAVA 25. novembra (WEBNOVINY) - Dohoda na tom, ktorý člen dočasnej vlády bude poverený vedením rezortu obrany po Ľubomírovi Galkovi (SaS), nepadla ani na dnešnom stretnutí prezidenta Ivana Gašparoviča s premiérkou Ivetou Radičovou.

Radičová sa vyjadrila, že podľa jej názoru by mala aj naďalej platiť pôvodná koaličná dohoda a tento rezort by mal ostať v rukách SaS.

Prezident však s tým nesúhlasí a to aj napriek tomu, že napríklad s ministrom hospodárstva Jurajom Miškovom (SaS) má dobrú spoluprácu.

V prípade šéfa diplomacie Mikuláša Dzurindu, o ktorom sa tiež v médiách špekulovalo ako o možnom poverenom rezortu obrany, zas Gašparovič nemá istotu, či by mal na oba rezorty dostatok času.



Galko už nemá chodiť na ministerstvo

Prezident sa s Radičovou dohodol, že v pondelok preberie agendu ministerstva obrany, ktoré zatiaľ riadi štátny tajomník Róbert Ondrejčák, aby tam už Galko, ktorému poverenie zrušili, nechodil.

Podľa Radičovej tam ešte bol, pripustila, že má samozrejme ešte právo zobrať si svoje veci. Súčasnú situáciu okolo kauzy odpočúvania považuje za problematickú už aj z medzinárodného hľadiska, pretože naša kontrarozviedka tak stráca dôveryhodnosť partnerov. Podľa jej slov Galko už nemal ani právo dostať informáciu od šéfa VOS, koho podozrievajú z úniku informácie zo služby.

Prezident prijal popoludní aj predsedu SaS Richarda Sulíka. Agentúre SITA to potvrdil hovorca prezidenta Marek Trubač s tým, že Sulík prišiel s požiadavkou, aby bol poverený vedením rezortu obrany po Ľubomírovi Galovi opäť člen dočasnej vlády, ktorý je nominantom SaS.
 

Vyberte región