Falošné libry, vypátranie páchateľov, úspešná pátracia policajná akcia

28.07.2005 Celý región

Obvinený z troch trestných činov:\r\nNa návrh Prešovského policajného vyšetrovateľa bol včera rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Prešove vzatý do väzby obvinen...
Obvinený z troch trestných činov:
Na návrh Prešovského policajného vyšetrovateľa bol včera rozhodnutím sudcu Okresného súdu v Prešove vzatý do väzby obvinený 35 ročný Prešovčan, doposiaľ 4 krát súdne trestaný.

Vyšetrovateľ ho stíha pre trestný čin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi, trestný čin výtržníctva a pre trestný čin porušovania domovej slobody. Obvinený sa 23.6.2005 v jednom z prešovských bytov s nožom v ruke vyhrážal zabitím svojej družke a následne pri vedľajšom vchode nožom ohrozoval tam bývajúcu ženu. K zraneniu osôb ani ku škode na majetku nedošlo. O mesiac neskôr násilím vošiel do bytu svojej družky, ktorý opustil až po príchode policajnej hliadky. Svojim počínaním spôsobil škodu 4 000. - Sk.

Výskyt podozrivej bankovky:
Prešovský policajný vyšetrovateľ vyšetruje výskyt podozrivej 20, - GBP bankovky, ktorá bola zachytená pracovníčkou jednej prešovskej zmenárne. V zmenárni ju za účelom výmeny predložil 24 ročný Prešovčan, ktorý uviedol, že uvedenú bankovku získal v banke v Anglicku. Podozrivá bankovka bola zaistená a bude zaslaná do skúšobne platidiel NBS v Bratislave.

Vznesenie obvinenia pre podvod:
Policajný vyšetrovateľ v Humennom vzniesol včera obvinenie pre trestný čin úverového podvodu z časti dokonaný a z časti pokusu 50 ročnej žene zo Stakčína. Obvinená žena sa v auguste minulého roka pokúsila vylákať od Prvej stavebnej sporiteľne a.s. stavebný úver v sume 280 000. - Sk. Do zoznamu dokladov účelového použitia zahrnula potvrdenia o nákupe stavebného materiálu na celkovú sumu 258 241. - Sk. Preverením stavebná sporiteľňa zistila , že tieto predložené doklady sú falošné.

Vypátraní páchatelia krádeží:
Sabinovskí policajti zistili a vypátrali páchateľov, ktorí sa v noci z pondelka na utorok vlámali do pohostinstva v obci Brezovica , okr. Sabinov. Skutku sa dopustili dvaja mladiství (15 a 16 r. ), jeden maloletý a jeden 35 ročný muž, všetci z Lipian, okr. Sabinov. Krádežou a poškodením pohostinstva spôsobili škodu 46 300. - Sk. Voči maloletému páchateľovi bolo trestné stíhanie zastavené.

V utorkových tlačových správach sme Vás informovali o krádeží vlámaním do elektrickej stanice v Lipanoch. Vtedy neznámi páchatelia spôsobili škodu 197 900. - Sk. Prešovským policajným vyšetrovateľom boli ako páchatelia vypátraní dvaja mladiství (15 a 17 r. ) a jeden maloletý, všetci bývajúci v Lipanoch. Maloletý páchateľ bol aj pri prvej krádeži a aj v tomto prípade bolo voči nemu pre trestnú nezodpovednosť trestné stíhanie zastavené.

V marci tohto roku došlo ku krádeži vlámaním do predajne potravín na Exnárovej ulici v Prešove. Prešovskí policajti ako páchateľov vypátrali štyroch mladých mužov (17,18,19,20 r. ) z obce Chminianske Jakubovany, okr. Prešov. Poškodenej firme vlastniacej potraviny spôsobili škodu 158 000. - Sk.

Okradnutí poľskí turisti:
Vranovskí policajti vyšetrujú včerajšiu krádež vlámaním do objektu jednej zo stredných škôl vo Vranove n/Topľou. V škole boli ubytovaní 17 členovia turistického zájazdu, štátni príslušníci Poľskej republiky. Doposiaľ neznámy páchateľ im ukradol rôzne veci a finančnú hotovosť v celkovej hodnote 60 480. - Sk. Po páchateľovi a veciach vyhlásila polícia pátranie.

Úspešná pátracia policajná akcia.
Pri dnešnej policajnej pátracej akcii konanej v čase od 06.00 do 10.00 hod po osobách, na ktoré je vydaný okresnými súdmi príkaz na zatknutie, príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody a nezvestných osobách bolo prekontrolovaných 190 motorových vozidiel a 396 osôb.
Policajti vypátrali 5 osôb, z ktorých 2 boli podozrivé zo spáchania trestnej činnosti a 1 osoba na ktorú bol príkaz na dodanie do výkonu trestu odňatia slobody a 2 osoby na základe príkazu na zatknutie. Taktiež vypátrali aj 1 nezvestnú osobu. Zistených bolo 36 priestupkov , ktoré riešili policajti blokovým konaním v celkovej hodnote 34.000, - Sk.

Kradli – sú vo väzbe
Popradskí policajti obvinili z trestného činu krádeže vlámaním a trestného činu porušovania domovej slobody dvoch mladých mužov z Lomničky ( 19-ročného a mladistvého 17 – ročného ). Obidvaja po vzájomnej dohode sa vlámali do jedného z rodinných domov v Lomničke, okr. Stará Ľubovňa . Odtiaľ ukradli mobilný telefón, potraviny a finančnú hotovosť. Majiteľke domu spôsobili škodu vo výške 8.839, - Sk. Páchateľov policajti vypátrali a dnes rozhodnutím sudcu okresného súdu boli vzatí do väzby.
 

Vyberte región