Poľskí turisti môžu prísť do Popradu aj pravidelnou leteckou linkou

08.12.2011 Poprad

Poprad 8. decembra (TASR) - Turisti z Poľska, ktorí majú záujem o zimnú dovolenku na Slovensku, môžu v nasledujúcom období prichádzať do našej krajiny aj prostredníctvom pravidelnej leteckej dopravy. Linka poľského regionálneho prepravcu bude premávať z Varšavy a Gdanska na letisko Poprad/Tatry dvakrát do týždňa už od najbližšej nedele (11.12.)
Prvé lietadlo leteckého prepravcu privezie 45 zástupcov poľských médií a rôznych osobností na popradské letisko už dnes večer. Pozvaní hostia sa v nasledujúcich dňoch na Slovensku zoznámia so službami našich lyžiarskych stredísk a aquaparkov.
\"V piatok (9.12.) čaká novinárov lyžovačka v Jasnej - Nízke Tatry, relax v termálnych vodách Tatralandie a Tatranský večer zážitkov v jednej z reštaurácií. Na druhý deň sa účastníci infocesty presunú do Tatranskej Lomnice, kde bude oficiálne otvorenie sezóny s atraktívnym hudobným programom,\" informovala mediálna zástupkyňa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Zuzana Nemcová.
Cieľom týchto aktivít je podľa jej slov informovanie pozvaných návštevníkov o pravidelnej a časovo nenáročnej forme dopravy z Poľska na Slovensko.
\"Letecké spojenia z Gdanska a Varšavy do Popradu majú v zimnej sezóne prilákať čo najviac poľských milovníkov lyžovačky, ktorí sa chcú rýchlo, komfortne a cenovo atraktívne dostať do tatranských lyžiarskych stredísk,\" doplnila Nemcová.
 

Vyberte región