Minister Fronc prišiel povzbudiť skautov pri čistení Tatier

09.08.2005 Poprad

Vysoké Tatry/Tatranská Polianka 9. augusta (TASR) - Minister školstva SR Martin Fronc strávil dnešné dopoludnie medzi mladými ľuďmi čistiacimi Vysoké Tatry. ...
Vysoké Tatry/Tatranská Polianka 9. augusta (TASR) - Minister školstva SR Martin Fronc strávil dnešné dopoludnie medzi mladými ľuďmi čistiacimi Vysoké Tatry. Navštívil skupinu asi 40 účastníkov podujatia Dobrovoľníci pre Tatry, organizovaného Slovenským skautingom, pracujúcich v intraviláne Gerlachova. Potešilo ho, že medzi mladými ľuďmi stretol brigádnikov aj zo zahraničia - napríklad z Holandska, Maďarska a Česka.

Fronc ocenil, že dobrovoľníci pomáhajú vo svojom voľnom čase slovenským veľhorám postihnutým minuloročnou veternou kalamitou. Predovšetkým sprístupňujú turistické chodníky a pripravujú územie na jesennú výsadbu stromčekov. Sám sa zapojil do čistiacich prác.
Hosťa sprevádzal riaditeľ Ústredia Slovenského skautingu Martin Macharik. Informoval, že projekt dobrovoľníckej pomoci vyše tisícky prevažne skautov sa začal 20. júna a potrvá do 14. augusta. Do projektu sa zapojili aj dobrovoľníci z 12 európskych krajín z programu Európskej dobrovoľníckej služby. Spolu v Tatrách odpracujú viac ako 30 tisíc hodín.
Minister sa v rámci pobytu v Tatrách oboznámil aj s odstraňovaním kalamitného dreva.
 

Vyberte región