Na letisko v Ražňanoch prilákal letecký deň asi 10 tisíc ľudí

21.08.2005 Sabinov

Prešov 21. augusta (TASR) - Letová ukážka vlastností nadzvukového bojového lietadla MIG 29 pilotmi Vzdušných síl SR bola zlatým klincom v poradí 11. Leteckéh...
Prešov 21. augusta (TASR) - Letová ukážka vlastností nadzvukového bojového lietadla MIG 29 pilotmi Vzdušných síl SR bola zlatým klincom v poradí 11. Leteckého dňa na letisku v Ražňanoch v okrese Sabinov. Za ideálneho počasia do jeho areálu prišlo asi 10 tisíc návštevníkov.

Predstavili sa tiež príslušníci Leteckej základne z Prešova na bojových vrtuľníkoch. Piloti leteckých strojov Ozbrojených síl i Ministerstva vnútra SR predviedli hasenie lesného požiaru. Na bezmotorových lietadlách predviedli zohranosť dlhoroční účastníci tohto podujatia - skupina Očovskí bačovia a akrobat Dušan Šamko. Po prvýkrát sa predstavila vo vzdušnom súboji dvojčlenná skupina pod novým názvom Šarišanci. Ako prezradil jeden z jej členov, riaditeľ leteckého dňa Jozef Berdis, vystupujú tu každý rok.
Program sa začal hromadným zoskokom 12 parašutistov z dvojplošníka AN - 2. Návštevníci nemali čo pozerať len na nebi, ale aj na zemi. Hlavne pre deti boli určené pestré sprievodné akcie a atrakcie. Navyše, od soboty rána do dnešného večera mali záujemcovia možnosť vyskúšať si vyhliadkové lety, a to na dvoch lietadlách - 12-miestnom dvojplošníku AN-2 a štvormiestnej Cesne 172.
Organizátori z Občianskeho združenia Aeroklub Letisko Ražňany sú po dnešku nadmieru spokojní. Zvlášť, keď pred rokom letecký deň zmarilo počasie.
 

Vyberte región