Umelecký vedúci Lúčnice si vyslúžil od SACR honosný titul

18.01.2012 Bratislava

BRATISLAVA 18. januára (WEBNOVINY) - Umelecký vedúci súboru Lúčnica profesor Štefan Nosáľ oslávil 85 rokov. “Ak by mal niekto nosiť titul prvého abmasádora slovenskej kultúry, tak je to profesor Štefan Nosáľ,“ s týmito slovami sa do radu prvých gratulantov postavil generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Peter Belinský.

Vďaka SACR strávi profesor Nosáľ dva týždne v Trenčianskych Tepliciach. Kúpeľným pobytom ako aj reprezentatívnou publikáciou Slovensko z dielne kunsthistorika Petra Kresánka sa Slovenská agentúra pre cestovný ruch chcela dlhoročnému umeleckému šéfovi Lúčnice poďakovať za všetko, čo profesor Nosáľ urobil pre poznanie Slovenska, jeho kultúry a folklóru v zahraničí.

“Zviditeľňovať Slovensko je beh na dlhé trate a ja ešte mám v tomto smere svoje plány, “poznamenal čiperný oslávenec. Štefan Nosáľ s Petrom Belinským hovorili o možnej expanzii na škandinávsky trh, osobitne o aktivitách v Nórsku, ktoré sa chystá otvoriť pravidelnú leteckú linku so Slovenskom. “Práve Lúčnica by mohla byť jednou z vábničiek pre nórskych turistov,” zhodli sa šéfovia SACR a Lúčnice.

85-ka Štefana Nosáľa sa bude v bratislavskom Istropolise oslavovať na predstaveniach pod názvom Môj život Lúčnica od 19- do 21.januára.
 

Vyberte región