Mestské zastupiteľstvo v Humennom zbavilo Ivana Hoptu kresla mestského radného

23.08.2005 Humenné

Humenné 23. augusta (TASR) - Poslanca Národnej rady SR Ivana Hoptu, ktorý pôsobí aj ako mestský poslanec v Humennom a regionálny poslanec v zastupiteľstve Pr...
Humenné 23. augusta (TASR) - Poslanca Národnej rady SR Ivana Hoptu, ktorý pôsobí aj ako mestský poslanec v Humennom a regionálny poslanec v zastupiteľstve Prešovského samosprávneho kraja, dnes odvolalo humenské mestské zastupiteľstvo z tamojšej Mestskej rady.

Podľa Hoptu, ktorý bol pôvodne členom KSS, dôvodom mal byť fakt, že ako predseda novej politickej strany Úsvit už nereprezentuje stranu, za ktorú bol do mestského zastupiteľstva zvolený. Poslanci ho odvolali aj z postu podpredsedu komisie pre školstvo, kultúru, mládež a šport. Napriek jeho nesúhlasu ho zvolili za člena sociálno-zdravotnej komisie.
Návrh na zmeny, ktoré sa dotkli aj iných poslancov, predložil Klub poslancov Smeru, SDKÚ, KDH spolu s Klubom ústretových poslancov. V 24-člennom MZ v Humennom majú v súčasnosti väčšinu jedného hlasu. Klub ústretových poslancov združuje členov KSS, HZDS a ANO, ktorí odmietli pracovať v pôvodnom klube HZDS-KSS-ANO. \"Keďže to urobili aj poslanci za KSS, opúšťam poslanecký klub HZDS-KSS-ANO a definitívne budem v mestskom zastupiteľstve reprezentovať stranu Úsvit, \" vyhlásil na margo postupu bývalých straníckych kolegov Hopta.
Ustanovujúci zjazd politického subjektu Úsvit sa uskutočnil 21. augusta v Humennom. Jeho iniciátor Hopta pri voľbe predsedu nemal protikandidáta a za predsedu strany si ho zvolilo 35 delegátov.
 

Vyberte región