Metro stiahlo z predaja šaržu vajec pochádzajúcu z nepovolených chovov

22.01.2012 Bratislava

Bratislava 20. januára (TASR) – Minister pôdohospodárstva Zsolt Simon (Most-Híd) vo štvrtok (19.1.) informoval, že Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) vykonala v slovenskej obchodnej sieti kontrolu zameranú na predaj vajec pochádzajúcich z nepovolených chovov, tzv. neobohatených klietok.

Inšpektori podľa Simona zistili, že z baliarne firmy Larim SK, s. r. o., v Seredi bolo distribuovaných 21.600 kusov vajec aj do predajnej siete spoločnosti Metro.

\"Spomínanú šaržu vajec, ktorú vo štvrtok po kontrole dodávateľa Larim SK, s.r.o., identifikovala ŠVPS ako pochádzajúcu z neadekvátneho chovu, sme dnes stiahli kompletne z predaja,\" reagovala dnes vedúca komunikačného oddelenia METRO Cash & Carry SK, s.r.o, Romana Nýdrle.

K pochybeniu podľa nej došlo na strane dodávateľa. \"Od dodávateľa sme mali k dispozícii komplexnú dokumentáciu, ktorá garantovala zhodu tovaru s platnou legislatívou. Situáciu naďalej monitorujeme posilnenými kontrolami priamo na pobočkách pri príjme tovaru,\" ubezpečila.

Inšpektori veterinárnej a potravinovej správy podľa Simona pokračujú vo výkone kontroly vo všetkých obchodných sieťach na Slovensku. \"Problémom týchto vajíčok je, že nemajú čo robiť na trhu, teda ani na slovenskom trhu. Navyše dovoz od nepovoleného výrobcu nebol nahlásený ŠVPS v zmysle zákona o potravinách, tak ako je to potrebné,\" podčiarkol minister.
 

Vyberte región