Speváčka Adele získala šesť hudobných cien Grammy

13.02.2012 Celý región

Los Angeles 13. februára (TASR) - Slávnosť odovzdávania hudobných cien Grammy v americkom Los Angeles patrila v nedeľu večer podľa očakávania britskej speváčke Adele (23). Spolu získala šesť ocenení - vo všetkých kategóriách, v ktorých bola nominovaná.

Jej album 21 sa stal albumom roka a hit Rolling in the Deep nahrávkou aj skladbou roka. Grammy získala Adele aj za najlepší sólový výkon v popovej piesni (Someone like You), popový vokálny album (21) a krátke hudobné video.

Najväčší aplauz a standing ovation však patril Adele po interpretácii piesne Rolling In The Deep. Speváčka pritom prvýkrát vystúpila na veľkom podujatí po novembrovej operácii hrdla, z ktorej mali milióny jej fanúšikov obavy, že by mohla zničiť jej typický zastretý hlas.

\"Musím sa poďakovať svojim lekárom, ako predpokladám, ktorí mi vrátili hlas,\" uviedla. O svojom víťaznom albume 21 uviedla, že bol inšpirovaný \"zlým vzťahom\", ktorý však napokon viedol k \"roku najväčšej životnej zmeny\".

Slávnosť však poznačilo nečakané úmrtie legendárnej speváčky Whitney Houston, ktorú našli mŕtvu len 24 hodín pred začiatkom ceremónie za zatiaľ nejasných okolností v jej hotelovej izbe v Los Angeles.

Rapper LL Cool J, ktorý podujatie moderoval, začal večer modlitbou \"za našu padlú sestru Whitney Houston\".

Držiteľka Oscara a Grammy, speváčka a herečka Jennifer Hudson vzdala zosnulej Whitney hold zaspievaním jej najväčšieho hitu I Will Always Love You.

Päť cien Grammy získala kapela Foo Fighters, okrem iného za najlepší rockový album (Wasting Light) a rockovú skladbu (Walk). Nováčikom roka sa stala kapela Bon Iver, cenu za najlepší R&B album si vyslúžil Chris Brown (F.A.M.E.).

Informácie sprostredkovala agentúra Reuters.
 

Vyberte región