Krádež auta, na novostavbe, vlámanie do áut, dopravná nehoda

14.09.2005 Celý región

Ukradli auto v Starej Ľubovni:\r\nPolicajti zo Starej Ľubovne vyšetrujú prípad trestného činu Krádeže motorového vozidla. V noci z pondelka na utorok doposiaľ ...
Ukradli auto v Starej Ľubovni:
Policajti zo Starej Ľubovne vyšetrujú prípad trestného činu Krádeže motorového vozidla. V noci z pondelka na utorok doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil osobné motorové vozidlo ŠKODA 100 staroľubovnianskeho evidenčného čísla z parkoviska na Tatranskej ulici v Starej Ľubovni. Spolu s autom ukradol aj osvedčenie o evidencii vozidla a osobné doklady poškodeného. Krádežou spôsobil 43 ročnému mužovi zo Starej Ľubovne škodu vo výške 10 000, - Sk.

Kradli v rodinnom dome:
Prešovskí policajti z Oddelenia skráteného vyšetrovania vyšetrujú prípad krádeže v neobývanom rodinnom dome v obci Chminianske Jakubovany. Zatiaľ neznámy páchateľ v dobe od 6.9.2005 až doposiaľ vyrúbal a ukradol z domu dosky dreveného stropu. Majiteľovi vznikla škoda 65 500, - Sk.

Odhalenie páchateľa:
Policajti z Kapušian zistili páchateľa trestných činov Krádeže a Porušovania domovej slobody. Je ním 15 ročný žiak z Vyšnej Šebastovej, okr. Prešov. V dobe od 28.8.2005 do 31.8.2005 odcudzil z dvora rodinného domu v obci Vyšná Šebastová 1 čerpadlo na traktor a 4 hliníkové hasičské savice. 47 ročnej majiteľke z uvedenej obce tak spôsobil škodu vo výške 10 600, - Sk.

Ukradli veci z novostavby:
Policajti z Hranovnice vyšetrujú krádež vlámaním do novostavby v obci Spišské Bystré. V noci z pondelka na utorok sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do novostavby rodinného domu v uvedenej obci. Dovnútra vnikol potom, čo vylomil zámok dverách. Odtiaľ ukradol chladničku, umývačku riadu, mikrovlnú rúru, akumulátorovú vŕtačku a iné veci. Spôsobená škoda činí 32 ročnému mužovi bytom tamtiež škodu 56 500, - Sk.

Vlámačky do áut:
Policajti z Oddelenia skráteného vyšetrovania v Prešove vyšetrujú sériu krádeží vlámaním do osobných motorových vozidiel.

V pondelok sa doposiaľ neznámy páchateľ vlámal do osobného motorového vozidla Škoda Felícia odstaveného pred Leteckou základňou v Nižnej Šebastovej. Odcudzil z neho autorádio a fotoaparát, čím spôsobil 33 ročnému mužovi z Vyšnej Šebastovej škodu 18 000, - Sk.

V noci z pondelka na utorok ukradol doteraz nezistený páchateľ z osobného motorového vozidla Citroen Jumper odstaveného v dvore SOU obchodného v Prešove autorádio a tiež prednú aj zadnú tabuľku s evidenčným číslom. Učilištiu vznikla škoda 10 000, - Sk.

Včera stačilo 15 minút doposiaľ neznámemu páchateľovi na to , aby sa vlámal do osobného motorového vozidla Škoda Fábia s bratislavským evidenčným číslom zaparkovaného na Baštovej ulici v Prešove. Z auta ukradol 48 ročnému Prešovčanovi osobné doklady, doklady od vozidla, kľúče od bytu i zamestnania, čím mu spôsobil škodu 1000, - Sk. Poškodením vozidla vznikla firme so sídlom v Bratislave škoda 5 000, - Sk.

Doteraz neznámy páchateľ sa v dobe od 12.9.2005 do 13.9.2005 vlámal do osobného motorového vozidla Škoda Favorit prešovského evidenčného čísla odstaveného v Prešove na Ulici Federátov. Odcudzil z neho autorádio, čím 24 ročnému mužovi z Prešova spôsobil škodu vo výške 7 000, - Sk.

Včerajšie vlámanie do osobného motorového vozidla Škoda Felícia zaparkovaného pred OD Lidl v Prešove oznámil na polícii aj 48 ročný Prešovčan. Doposiaľ neznámy páchateľ mu ukradol z auta živnostenský list, mobilný telefón, osobné doklady, finančnú hotovosť a iné veci. Krádežou mu spôsobil škodu 5 000, - Sk. Poškodením vozidla vznikla firme zo Starej Ľubovne škoda 4 000, - Sk.

29 ročný muž z Lipian oznámil včera na polícii vlámanie do osobného motorového vozidla Fiat Uno so sabinovským evidenčným číslom odstaveného v Prešove na Bardejovskej ulici. Doposiaľ neznámy páchateľ mu odcudzil z auta autorádio, čím vznikla škoda 4 500, - Sk.

Z pondelka na utorok sa doposiaľ nezistený páchateľ vlámal do osobného motorového vozidla Lada 2101 s prešovským evidenčným číslom zaparkovaného pred obytným domom na Šrobárovej ulici v Prešove. Odniesol si z neho autorádio a z nádrže 20 litrov benzínu. 58 ročnému mužovi vznikla krádežou škoda 3 800, - Sk.

Dopravná nehoda:
Popradskí policajti vyšetrujú dopravnú nehodu, ktorá sa stala včera o 23:25 h na ceste medzi Popradom a Hozelcom. 48 ročný vodič z obce Lipníky, okr. Prešov, viedol ťahač Scania s návesom po ceste I/18 smerom z Hozelca na Poprad. V ľavotočivej zákrute pri benzínovom čerpadle Slovnaft následkom únavy vyšiel mimo vozovku vpravo v smere jazdy. Po tomto sa vrátil naspäť, kde následne došlo k prevráteniu ťahača a šmykom narazil kontajnerom do budovy. Vodič pri nehode utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia 7 dní. Alkohol u vodiča nebol zistený. Na ťahači a návese vznikla škoda 2 000 000. - Sk a poškodením čerpacej stanice 500 000. - Sk.
 

Vyberte región