Halákov spoluhráč Polák český tím neposilní, neprešiel testami

07.05.2012 Celý región

Štokholm 7. mája (TASR) - Hokejový obranca Roman Polák českú reprezentáciu na 76. majstrovstvách sveta v Štokholme neposilní. Spoluhráč slovenského brankára Jaroslava Haláka z tímu St. Louis Blues totiž neprešiel zdravotnou prehliadkou klubu NHL.

Bluesmani vypadli v 2. kole play off Stanleyho pohára po prehre 0:4 na zápasy s Los Angeles Kings, pričom Halák v tejto sérii pre zranenie nechytal. Polák si v poslednom zápase o Stanleyho pohár vykĺbil rameno, dali mu ho späť a zápas napokon dohral. Lenže výstupnou lekárskou prehliadkou neprešiel. "Manažér St. Louis volal Slávovi Lenerovi a ospravedlnil sa," citoval portál idnes.cz hovorcu národného tímu Zdeňka Zikmunda.

Českí tréneri tak majú ešte stále možnosť dopísať na súpisku štyroch hráčov, pričom jedno miesto pripadá na tretieho brankára Petra Mrázka. Teoreticky tak prichádzajú do úvahy z NHL aj ďalšie mená ako Jaromír Jágr, Jakub Voráček a Martin Erat. To však len za predpokladu, že Philadelphia Flyers a Nashville Predators vypadnú v zámorskej NHL z ďalších bojov v play off.
 

Vyberte región