Vůjtekovi spadol po triumfe na USA zo srdca kameň:"Splnili sme cieľ"

08.05.2012 Celý región

Helsinki 8. mája (TASR) - Trénerovi slovenských hokejistov spadol zo srdca po pondelkovom triumfe nad USA obrovský balvan. Vladimír Vůjtek a jeho zverenci splnili základný cieľ, ktorý si stanovili na prvé tri duely na 76. majstrovstvách sveta v Helsinkách, uchmatnúť body jednému z veľkých favoritov.

Slováci potrebovali bodovať aspoň proti jednému z trojice Kanada, Fínsko a USA, aby si zlepšili postupové vyhliadky do štvrťfinále a tým aj šancu kvalifikovať sa priamo na zimnú olympiádu. Nakoniec sa im to podarilo až v treťom zápase s americkým výberom, po triumfe 4:2. "Splnili sme cieľ, ktorý sme si stanovili na úvodné tri zápasy šampionátu a prišla veľká úľava. Tie body sme už potrebovali. Videl som, že mužstvo sa zápas od zápasu zlepšuje, no víťazstvá ani body neprichádzali, takže teraz som veľmi spokojný," uviedol český kormidelník.

Vůjtek priznal, že v záverečnej tretine za stavu 3:2 tŕpol pri tlaku USA a najviac pri Atkinsonovej šanci, ktorý sa len pár minút pred koncom ocitol sám pred Lacom: "Keď sa tam objavil, bolo to veľmi ťažké. Keby sme vtedy stratili zápas, bola by to obrovská škoda. Laco to však chytil a prišla veľká úľava."

Výsledok proti USA určite pozdvihol morálku a sebavedomie v tíme, no Slováci sa musia mať na pozore aj v ďalších dueloch proti menej zvučným súperom. Zálusk na štvrťfinále si robia aj Bielorusi a Švajčiari a z hry nie sú vonku ešte ani Francúzi. "Stále máme čo zlepšovať. Hrali sme tri zápasy za štyri dni, ťažko sme mohli niečo nacvičovať. Možno už v utorok, alebo keď budeme mať tie dva dni voľna, sa opäť zameriame na presilovky, ktoré ešte nemáme úplne zvládnuté a dajú sa poriadne zlepšiť. Predsa len, sú to momenty, ktoré dokážu rozhodovať zápasy," uviedol Vůjtek.

Navyše aj najbližší, stredajší súper Kazachstan bude veľmi nepríjemný. "Sme favoriti a niečo musíme zmeniť aj v taktike. Ešte si na videu rozoberieme ich zápas, no nemôžeme si dovoliť stratiť body, ktoré sme získali proti Američanom. Výhra podporila sebavedomie a náladu v tíme a o to bude lepšia príprava na ďalší duel," dodal tréner.
 

Vyberte región