Tyton prišiel, chytil a stal sa hrdinom, teraz bude jednotkou

09.06.2012 Celý región

Varšava 9. júna (TASR) – Przemyslaw Tyton predviedol v piatkovom otváracom stretnutí futbalového turnaja EURO 2012 medzi Poľskom a Gréckom pravdepodobne svoj najdôležitejší zákrok v kariére. Domáci brankár najskôr musel naskočiť za vylúčeného kolegu Wojciecha Szczesneho, aby následne z pozície dvojky zneškodnil pokutový kop Grékov.

Tyton okamžite po príchode na hraciu plochu nie príliš vydarený pokus kapitána Giorgosa Karagounisa pohotovo e vystihol. "Nečakal som, že by sa duel mohol vyvinúť takto a nastúpim už v prvom zápase. Keď som vkročil na trávnik, tak som si povedal: 'Super, toto je tvoj čas pomôcť tímu.' Som šťastný, že sa mi podarilo rozveseliť divákov na štadióne a doma pri televíznych obrazovkách," uviedla nová poľská jednotka.

Celej penaltovej situácii predchádzal faul Szczesnyho, ktorý zatiahol ručnú brzdu v momente, keď si ho Dimitris Salpingdis obhodil a už by mieril do opustenej svätyne. Za tento taktický, no úmyselný faul v gólovej situácii nasledovala v 70. minúte podľa prísnych súčasných pravidiel červená karta. "Sledoval som jedenástku z tunela smerujúceho do šatní. Potešilo ma, že Przemyslaw pokutový kop chytil a tým ma trochu odbremenil," uviedol brankár Arsenalu Londýn, ktorý vďaka taktickému manévru domácich zachránil od prehry.

Informovala agentúra AP.
 

Vyberte región