Prepadnutie, podvod na pumpe, dopravná nehoda

26.10.2005 Celý región

Prepadnutý muž pred pohostinstvom:\r\nPopradský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie z trestného činu Lúpeže 28 ročnému mužovi zo Svitu. Obvinený mu...
Prepadnutý muž pred pohostinstvom:
Popradský policajný vyšetrovateľ vzniesol včera obvinenie z trestného činu Lúpeže 28 ročnému mužovi zo Svitu. Obvinený muž v nedeľu o 20:10 h pred jedným z pohostinstiev vo Svite fyzicky napadol 69 ročného muža tiež zo Svitu.

Toho najprv udrel do tváre, načo poškodený spadol na zem, pričom vo fyzickom útoku pokračoval ďalej. Následne mu z vrecka košele vybral finančnú hotovosť a platobnú kartu a z miesta ušiel. Na úteku dlho nepobudol, pretože o 22:45 h ho policajti zo Svitu zadržali. 69 ročnému poškodený muž utrpel zranenia s dobou liečenia 14 dní a krádežou mu vznikla škoda 3 000. - Sk.
Pumpár vydával fiktívne bločky:
Humenský policajný vyšetrovateľ začal včera trestné stíhanie a zároveň vzniesol obvinenie pre trestný čin Skresľovania údajov hospodárskej a obchodnej evidencie 34 ročnému mužovi zo Sačurova. Obvinený ako zamestnanec istej čerpacej stanice v Humennom vyhotovoval v období od 4.1.2005 do 16.4.2005 cez registračnú pokladňu fiktívne bločky o predaji motorovej nafty. Bločky vystavoval za dohodnutú odmenu pre istú firmu z Rokytova pri Humennom. Po vytlačení pokladničných blokov, tieto následne v pokladni mínusoval a kópie pások zničil. Za uvedené obdobie takto vytlačil a odovzdal inej osobe fiktívne bločky na sumu 252 163. - Sk, ktoré mali byť použité ako neoprávnené náklady pre účely daňového konania.

Dopravná nehoda na križovatke:
Bardejovskí policajti vyšetrujú okolnosti, príčiny a mieru zavinenia včerajšej dopravnej nehody v Bardejove. V čase o 10:55 h viedol po Priemyselnej ulici 38 ročný muž z Koprivnice, okr. Bardejov osobné motorové vozidlo Škoda Felícia. V križovatke ulíc Priemyselná – duklianska nedal prednosť inému osobnému motorovému vozidlu Daewoo Lanos, ktoré riadil 20 ročný muž z obce Smilno, okr. Bardejov. Pri zrážke utrpela 72 ročná spolujazdkyňa vodiča Daewa zranenia s dobou liečenia 2-3 týždne. Alkohol u vodičov dychovou skúškou zistený nebol a hmotná škoda na vozidlách bola vyčíslená na 100 000. - Sk.
 

Vyberte región