21. kolo ST extraligy v hokeji mužov

30.10.2005 Celý región

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)\r\nGóly: 31. Zavacký, 48. Martin Segľa (Piatak), 62. Jasovský (Jav...
HK Tatravagónka ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 31. Zavacký, 48. Martin Segľa (Piatak), 62. Jasovský (Javín, Michal Segľa) - 33. Róbert Huna (Richard Huna), 60. Kopecký (Opatovský)

vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše: Žemlička na 10 min za vyhodenie puku, M. Turan (obaja Poprad) na 5 + DKZ za napadnutie zozadu
presilovky: 0:0
oslabenia: 0:0
rozhodovali: R. Lauff - Korba, Kubuš
2408 divákov

V susedskom derby nepocítili Liptáci víťazstvo nad popradskými kamzíkmi. Úvodná tretina vyznela veľmi zmierlivo. Každý ťahal chvíľku pilku a hoci pred brankármi sa vytvárali gólové šance, tí ich poľahky likvidovali, no väčšinou núkané príležitosti v koncovkách nezvládli samotní útočníci. A tak obojstranná snaha vyšla bez gólového efektu. Ani ďalších 10 minút strednej časti divákov nepotešilo. Príležitosti Richarda Hunu či Mileca vyzneli naprázdno. Po 37 sekundách, keď sa zápas prevalil do svojej druhej časti, v neprehľadnej situácii otvoril domáci Piatak gólový zápis. Vzápätí bol ďalší závar pred Falterom, no gól nepadol. Len dve minúty sa kamzíci tešili z vedenia, keď po bratskej spolupráci Richarda Hunu Robert sa postaral o vyrovnanie Liptákov. Na začiatku 38. min zostal Krotákov brejk nevyužitý. V končiacej sa 47. min sa ocitol domáci Jasovský zoči-voči Falterovi, bol však tiesnený a triafal vedľa. Po dvoch minútach sa diváci predsa len tešili, keď Martin Segľa uviedol kamzíkov do vedenia. Už sa zdalo, že je o všetkom rozhodnuté, keď sekundu pred sirénou Liptáci Kopeckým vyrovnali. Šťastena v predå žení sa napokon predsa len priklonila na stranu domácich.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: \"Potrebovali sme nielen vyhrať, no predovšetkým predviesť lepší herný prejav. Hráči si musia uvedomiť, že súper k nám príde brániť a nebude ho jednoduché zdolať. Daktorí hráči si však myslia, že profesorskou hrou a krásou súpera zdoláme. Dvakrát vedieme a po školáckych chybách sa napokon rozhoduje v predå žení. Mikulášske mužstvo výborne bránilo, je však potrebné, aby sa na víťazstve vždy podieľal celý kolektív. \"
Ján Faith, tréner L. Mikuláša: \"Po nešťastnej vysokej prehre naposledy doma išli sme dnes do zápasu s rešpektom, pretože Poprad je podobné mužstvo ako Nitra. Hrali sme už lepšie a preto sme si aspoň bod zaslúžili. Zo streleckej prevahy v prvej tretine sme nič nevyťažili. Ukázalo sa, že nie je podstatná strelecká prevaha, ale predovšetkým produktivita. Popri nešťastnej prehre ma mrzí zranenie ďalších dvoch hráčov (Školiak a Ro. Huna), ktorí nám budú dlhodobejšie chýbať. \"

HKm Zvolen - Slovan Bratislava 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Góly: 6. Babka (Šechný), 20. F. Turek (Velebný, Cibuľa), 33. Weissmann (J. Čierny, Babka), 42. Šechný zo sam. nájazdu - 10. K. Kováč (Jendek, Junas), 18. Kudělka (Klouda, Junas), 43. Němčický (K. Sloboda, Jánoš)
vylúčení: 6:6 na 2 min
presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0
rozhodovali: P. Ország - Bednár, Halecký
2341 divákov

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Góly: 23. V. Baláž (Kútny, Sikorčin), 32. Igor Majeský (Poljaček), 34. V. Baláž (Sikorčin) - 2. R. Hartmann (Jarolín, R. Školiak), 16. Jarolín (J. Mikúš, Křetinský)
vylúčení: 1:4 na 2 min
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Baluška - Horínek, Galamboš
3396 divákov

MsHK Žilina - HC Košice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Gól: 18. Podhradský (P. Bartoš, Kmiť), 36. Lažo (Kledrowetz), 38. Krayzel (Michal Lukáč, Podhradský)
vylúčení: 7:6 na 2 min
presilovky: 0:2
rozhodovali: Jonák - Valach, Tvrdoň
1696 divákov

HKm Nitra - MHC Martin 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
GÓLY:Miroslav Kováčik, Tomáš Chrenko - Juraj Kuric, Tibor Višňovský
VYLÚČENIA: 8-12
Rozhodcovia: Mihálik František, Bulko Branislav, Mészáros Matúš, Kolesár Milan (video rozh. )