V Príkrej zo siedmich voličov odvolili zatiaľ dvaja

26.11.2005 Svidník

Príkra/Svidník 26. novembra (TASR) - Dvaja zo siedmich voličov si dnes dopoludnia splnili svoje povinnosti a pristúpili k volebnej urne v obci Príkra vo Svid...
Príkra/Svidník 26. novembra (TASR) - Dvaja zo siedmich voličov si dnes dopoludnia splnili svoje povinnosti a pristúpili k volebnej urne v obci Príkra vo Svidníckom okrese.

Predseda tamojšej volebnej komisie Milan Volčko verí, že prídu aj ostatní. \"Sú to starší ľudia a ponáhľať sa nemusia, do večera je času dosť. Myslím si, že prídu, veď ide o budúcnosť mladých, \" povedal pre TASR Volčko.
V spomínanej obci žije v súčasnosti sedem ľudí, najmladší vo veku 23, najstarší má 77 rokov. Z uvedeného počtu sú tri ženy a štyria muži. Z 25 rodinných domov sú v zimných mesiacoch obývané v Príkrej len tri. \"Ľudia odchádzajú na zimu k deťom do Svidníka alebo do Prešova, \" doplnil Volčko.
V obci chýba obchod, jej obyvatelia majú možnosť dvakrát v týždni nakúpiť potrebné veci len v pojazdnej predajni, ktorá do dediny prichádza z Krajnej Poľany.
 

Vyberte región