Hoptov Úsvit chce rokovať s KSS o spoločnom postupe do parlamentných volieb

18.12.2005 Humenné

Humenné 18. decembra (TASR) - Strana Úsvit sa rozhodla vyzvať vedenie KSS na rokovanie o spoločnom postupe oboch komunistických strán v budúcoročných parlame...
Humenné 18. decembra (TASR) - Strana Úsvit sa rozhodla vyzvať vedenie KSS na rokovanie o spoločnom postupe oboch komunistických strán v budúcoročných parlamentných voľbách.

\"Sme presvedčení, že v čase keď sa spája pravica, aby sa udržala pri moci, musia ísť bokom všetky osobné nevraživosti. Komunistické hnutie na Slovensku sa musí opäť zjednotiť, aby tak dokázalo účinne bojovať proti súčasnému protiľudovému režimu, ktorý reprezentuje Dzurindova vláda, \" uviedol dnes predseda Úsvitu Ivan Hopta pre TASR.
Spresnil, že k spoločnému postupu ho nabádajú aj výsledky volieb do samosprávnych krajov, v ktorých obidve komunistické strany prepadli, ale je to aj požiadavka z členskej základne oboch strán.
Podľa Hoptu by výsledkom rokovaní, ktoré chcú s KSS začať do konca januára, mala byť spoločná kandidátka do parlamentných volieb a radikálnejšia ľavicová politika.
Šéf Úsvitu je presvedčený, že východiskom zo súčasnej situácie na Slovensku nie je ani voľba strany Smer-sociálna demokracia. Tá je podľa Hoptu klasickou buržoáznou stranou, ktorej cieľom je \"parazitovať na zvyškoch ešte nesprivatizovaného štátneho majetku. \"
Ak rokovania s KSS o spoločnom postupe do volieb stroskotajú, nebude to vina Úsvitu, dodal Hopta.
 

Vyberte región