Veronika Velez-Zuzulová bude bojovať o body do SP s dlahou na ruke

17.12.2012 Celý región

Aare 17. decembra (TASR) - S rukou v dlahe odcestovala v pondelok Veronika Velez-Zuzulová do dejiska ďalších pretekov Svetového pohára. Podľa jej manažéra Róberta Magáta po nedeľňajšom obrovskom slalome jej vo francúzskom Courchevel chceli dať dokonca sadru, ale slovenská lyžiarka chce za každú cenu štartovať minimálne v slalome SP.

Zuzulová spadla v 1. kole "obráku" a bolí ju ruka. Predbežne jej diagnostikovali prasknutú kosť v predlaktí, čo by za normálnych okolností znamenalo sadru na dva týždne. Lenže pretekárka chce v utorok vo švédskom Aare skúsiť tréningovú záťaž, predbežne cíti pichavú bolesť pri odpichnutí palicou. V stredu je na severe Európy nočný obrovský slalom a pod umelým osvetlením sa o deň neskôr ide aj slalom (oba dni 16.00/19.00). Keďže štart v technicky najnáročnejšej a zároveň dosť rýchlej disciplíne je rizikový, Zuzulová možno absolvuje iba druhú súťaž.

"Dúfame, že bude môcť ísť aspoň slalom v okolnostiach, ktoré jej umožnia kvalitný výkon. Už predtým sme spravili harmonogram našej cesty tak, aby si Veronika aj oddýchla a nesedela príliš dlho v aute. Preto po Courchevel letela zo Ženevy, kým my sme riadne nabalili materiálom naše auto a išli sme s ním na pár hodín na Slovensko," informoval šéf tímu, pretekárkin otec a tréner Timotej Zuzula pred svojím odletom do Aare z viedenského letiska pri Schwechate.
 

Vyberte región