Lúpež, krádeže, výtržníctvo

20.02.2006 Celý región

Lúpež\r\nKežmarskí policajti vyšetrujú lúpež, ktorú vykonali v sobotu v noci v oplotenom areáli jednej firmy vo Veľkej Lomnici traja maskovaní páchatelia . Fyz...
Lúpež
Kežmarskí policajti vyšetrujú lúpež, ktorú vykonali v sobotu v noci v oplotenom areáli jednej firmy vo Veľkej Lomnici traja maskovaní páchatelia . Fyzicky napadli dvoch strážnikov a pod hrozbou strelnej zbrane im zviazali ruky a nohy a zalepili lepiacou páskou ústa.

Následne vypáčili kovovú mrežu na budove, vnikli do kancelárie riaditeľa spoločnosti a tam vybúrali zo steny kovovú protipožiarnu skriňu a cez jej zadnú stenu urobili otvor. Cez otvor potom ukradli peniaze, 2 pištole a vyše 400 kusov nábojov. Pre majiteľa zbraní bola spôsobená škoda vo výške 36 000, - Sk a spoločnosti škoda vo výške 150 000, - Sk. Krádež lyžíPolicajti z policajného oddelenia vo Vysokých Tatrách vyšetrujú krádež 4 párov lyží s viazaním zo strešného boxu na osobnom aute zaparkovanom na parkovisku pred jedným hotelom v časti Tatranská Lomnica. Ku krádeži došlo v noci zo soboty na nedeľu. Pre Poľského turistu tak vznikla škoda vo výške 60 000, - Sk. Krádež vlámaním do rodinného domuPolicajti skráteného vyšetrovania Prešov-juh vyšetrujú vlámanie do jedného z rodinných domov v obci Abranovce, okr. Prešov v sobotu v popoludňajších hodinách. Policajti na mieste činu zistili, že páchateľ rozbil okno a cez otvor vyniesol mobilný telefón, fotoaparát a elektroniku aj peniaze. Majiteľovi domu vznikla tak škoda vo výške 18 070, - Sk. Krádež vlámaním do bytu Vranovskí policajti od včera realizujú prípad prečinu krádeže v jednočinnom súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. Policajti dokumentovaním prípadu zistili, že neznámy páchateľ vykonal vlámanie do bytu na treťom poschodí na jednej z ulíc vo Vranove. Z bytu odcudzil mlynčeky na mäso, rýchlovarnú kanvicu a potraviny. Pre poškodeného majiteľa bytu vznikla tak škoda vo výške 4 000, - Sk. Obvinený z výtržnítva Poverený policajt skráteného vyšetrovania vo Svidníku dnes obvinil z výtržníctva a ublíženia na zdraví 20-ročného Giraltovčana, okr. Svidník. Ten v nedeľu polhodinu po polnoci fyzicky napadol rovesníka z Radomy a vreckovým nožíkom mu spôsobil dve rezné rany, ktoré si vyžiadajú práceneschopnosť do 14 dní. Obvinený je stíhaný na slobode.
 

Vyberte región