Občianske združenie Nové Tatry chce viesť otvorený a korektný dialóg

11.07.2006 Poprad

Tatranská Lomnica 11. júla (TASR) - Občianske združenie (OZ) Nové Tatry zaregistrované koncom júna pôsobí vo Vysokých Tatrách a založili ho obyvatelia Tatran...
Tatranská Lomnica 11. júla (TASR) - Občianske združenie (OZ) Nové Tatry zaregistrované koncom júna pôsobí vo Vysokých Tatrách a založili ho obyvatelia Tatranskej Lomnice. Chce byť aktívne v cestovnom ruchu, podporovať a rozvíjať šport, kultúrny a spoločenský život, otvoriť dialóg s ochranou prírody a miestnymi autoritami.

Predseda OZ Nové Tatry a jeden z jeho iniciátorov Miloš Imriščák konštatoval, že chcú podporovať aj cezhraničnú spoluprácu v regióne a spoločenský život v Tatrách. Priestor vidí tiež pri komunikácii medzi štátnou ochranou prírody a podnikateľskými subjektmi. \" Budeme sa usilovať byť nápomocní pri hľadaní konsenzu medzi týmito skupinami. Našim cieľom je otvoriť korektný dialóg a hľadať spoločnú cestu, \" dodal Imriščák. Aktívnejšie chcú členovia združenia vstupovať do spoločenského diania v Tatrách, napríklad organizovaním kultúrnych a športových podujatí.
K prvým aktivitám združenia Nové Tatry sa radí otvorenie strediska občianskeho kontaktu v Tatranskej Lomnici. Slúžiť má na bezprostredný kontakt s miestnym obyvateľstvom. Zakladatelia OZ očakávajú, že občania Vysokých Tatrách využijú stredisko nielen na predkladanie návrhov ako zlepšiť život v Tatrách, ale že prídu s množstvom podnetov a nápadov. \" Občania zrejme prídu aj s problémami a starosťami, s ktorými sa im pokúsime pomôcť a poradiť, \" uviedol predseda OZ.
Stredisko občianskeho kontaktu má byť otvorené od 1. augusta.
 

Vyberte región