Hoptov Úsvit vyzýva k zjednoteniu síl snažiacich sa o socializmus

05.08.2006 Humenné

Humenné 5. augusta (TASR) - Decembrové komunálne voľby sú podľa strany Úsvit poslednou možnosťou na zjednotenie všetkých politických síl, ktorých programovým...
Humenné 5. augusta (TASR) - Decembrové komunálne voľby sú podľa strany Úsvit poslednou možnosťou na zjednotenie všetkých politických síl, ktorých programovým cieľom je sociálne spravodlivá a humánna spoločnosť, teda socializmus. Uvádza sa to vyhlásení, ktoré po dnešnom zasadaní vedenia strany v Humennom poskytol TASR jej predseda a exposlanec za KSS Ivan Hopta.

Úsvit vyzýva predovšetkým KSS, aby najneskôr v septembri zorganizovala okrúhly politický stôl, na ktorom by sa zúčastnili všetky politické, občianske i neformálne zoskupenia, hlásiace sa k myšlienkam socializmu, a dohodli sa na spoločnom postupe.
Programové vyhlásenie vlády chápe Úsvit ako \"dosť výrazný odklon od tvrdej pravicovej politiky, ktorú presadzovala Dzurindova vláda, ale na druhej strane ani Ficova vláda neprekročila svojím programom mantinely kapitalistickej spoločnosti, \" konštatuje Hopta a dodáva, že \"modrý Dzurindov kapitalizmus vystriedal kapitalizmus ružový v podaní Roberta Fica\".
 

Vyberte región